Jasne i przestronne wnętrza w mieszkaniach blokowych

Niewielkie mieszkania blokowe są jedynymi z najczęściej proponowanych przez deweloperów, szczególnie w dużych miastach. Nabywcy takich mieszkań chcą mieszkać blisko w centrum, bez względu na metraż mieszkania, nie przeszkadza im ciasnota. Jak zaaranżować takie mieszkania, aby były one przytulne i jednocześnie funkcjonalne? Możliwości jest wiele – przedstawiają je przede wszystkim magazyny wnętrzarskie. Którymi propozycjami warto się zainspirować?

Przytulny salon, w którym chce się spędzać czas!

Salony czy pokoje dzienne powinny być pełne światła i dopasowane do naszych potrzeb. Zazwyczaj spędzamy w nich czas po pracy, szkole, spotykamy się w gronie rodziny. Podstawą jest wybranie wygodnych mebli wypoczynkowych. W sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych znajdziemy tysiące ciekawych propozycji – jak wybrać tę jedyną? Przede wszystkim zastanówmy się, czy kanapa ma być wyłącznie meblem wypoczynkowym czy też może ma pełnić funkcję wygodnego łóżka w ciągu nocy. Kanapa do spania świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkich mieszkań blokowych, w jej wnętrzu bez trudu ukryjemy pościel czy inne przedmioty. Obecnie najmodniejsze są bez wątpienia kanapy inspirowane stylem skandynawskim oraz modernistycznym. Takie kanapy możemy kupować w stonowanych kolorach, a później urozmaicić wnętrze poprzez wybranie kontrastującego fotela. Dzisiaj takie zestawienia są najgorętszym trendem! Warto zwrócić uwagę na meble Wójcik.

Modny stoliczek kawowy – wybierz drewno!

Przytulne wnętrze powinno być wyposażone w odpowiednie meble – jednym z nich jest są bez wątpienia stoliki do salonu. Ich wybór jest olbrzymi, dlatego warto zainspirować się tym, co proponują architekci wnętrz. Wśród modnych motywów wymienia się przede wszystkim rośliny. Stoliki, których blaty inspirowane są kształtem oraz wzorem liści cieszą się olbrzymią popularnością.

Wiele osób decyduje się również na stoliki w stylu skandynawskim, utrzymane w jasnych kolorach i z widocznym wykorzystaniem drewna. Takie stoliki mogą być sprzedawane pojedynczo lub w zestawach po dwie sztuki. Ciekawe rozwiązania do mieszkań blokowych znajdziemy na stronie gama-sklep.com.pl.

Meble do przechowywania, regały książkowe

Decydując się na kolekcjonowanie książek w mieszkaniu w bloku czy też na kupno szafy miejmy na uwadze to, że taki mebel nie może optycznie pomniejszać pomieszczenia. Wybierzmy meble w jasnych kolorach i ustawmy je w miejscu, gdzie faktycznie nie będą one przeszkadzać.