Jakie parasole ogrodowe sprawdzą się w naszym ogrodzie?

Nowoczesne parasole ogrodowe to dzisiaj niezbędnik w naszych ogrodach – parasole zachwycą nas nie tylko funkcjonalnością, ale również różnorodnością modeli. Projektanci dokładają wszelkich starań, aby oferowane produkty spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Co warto wiedzieć o współczesnych parasolach ogrodowych?

Parasole ogrodowe dla ceniących wypoczynek blisko natury

Relaks w ogrodzie czy na tarasie to świetna opcja, kiedy nie chcemy tracić czasu czy pieniędzy na dalekie wyjazdy. Zaprojektowanie takiej przydomowej przestrzeni nie sprawi nam wiele problemów – producenci mebli proponują nam gotowe rozwiązania i aranżacje, które z łatwością przeniesiemy na grunt własnego domu. Wśród rekomendowanych rozwiązań wiele mówi się o parasolach. Parasole ogrodowe są dzisiaj projektowane w taki sposób, aby wspierać nasz relaks i aby estetycznie uzupełniać przestrzeń. Jak to możliwe?

Parasole ogrodowe tworzone są z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia. Stelaże wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo – materiał ten zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. Osadzenie stelaża na ruchomej stopie pozwala na rotowanie konstrukcji – to jeden z kilku punktów regulacji. Na szczycie stelaża osadzona jest czasza – może być ona krągła, kwadratowa, prostokątna. Warto wspomnieć, że czasza może mieć bok o długości nawet 4 metrów! Czasza ochroni nas zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i przed niespodziewanym deszczem.

Jak chronić parasole ogrodowe zimą?

Aby parasole ogrodowe zachowały na długo wspaniały wygląd warto w okresie jesieni i zimy zabezpieczać je przy pomocy dedykowanych pokrowców ogrodowych. Pokrowce ochronią parasol przed osiadaniem brudu, kondensacją wilgoci.