Jakie mieszkanie dla trojga?

Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że konkretny model klienta będzie szukał danego lokum, uzależniając swoją decyzję od szeregu czynników. Tak jest w przypadku singli, par w nieformalnych związkach czy też młodych rodzin z małymi dziećmi. Jak w tym ostatnim przypadku kształtuje się tendencja poszukiwania konkretnego mieszkania?

Idealne mieszkanie dla trojga

Młode rodziny z dzieckiem najczęściej szukają mieszkań w pobliżu zieleni, niekoniecznie w centrum miasta. Czy to jednak jedyne wymagania? Warto przyjrzeć się także innym wytycznym!

Z pewnością mieszkanie dla trojga powinno mieć odpowiednią ilość pokojów. Rodzice powinni mieć własną sypialnię, dziecko swój pokój. Przy takich wymaganiach często poszukuje się salonu z otwartą kuchnią, co pozwala na zachowanie przestronności mieszkania. Mieszkania poniżej 40 metrów kwadratowych nie będą dla rodzin atrakcyjne.

Lokalizacja nie bez znaczenia!

Położenie w zielonej okolicy to nie jedyny warunek, który często zostaje postawiony przez osoby zainteresowane kupnem mieszkania. Istotne jest jednak również to, aby mieszkanie było położone w miarę blisko placówek przedszkolnych czy szkoły, aby dziecko nie musiało samodzielnie jeździć daleko lub też aby nie tracić czasu na jego odwożenie. W pobliżu bloku mieszkalnego powinny znajdować się również place zabaw, aby dziecko mogło przebywać pod bezpiecznym okiem rodziców, na świeżym powietrzu.

Kolejnym istotnym aspektem jest piętro, na którym położone jest mieszkanie. Niewątpliwie znacznie łatwiej będzie wnosić wózek wraz z dzieckiem na niższe piętro. Dodatkowo brak windy może okazać się poważnym problemem dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Warto zaznaczyć chęć kupna nisko położonego mieszkania.

Szukasz idealnej lokalizacji dla siebie i swoich bliskich? Sprawdź mieszkania Bemowo!