Jakie miasto w górach wybrać na bazę noclegową?

Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie urlopu w Polsce. Wysokie ceny wyjazdów zagranicznych oraz niebezpieczeństwo związane z zamachami sprawiło, że znacznie chętniej wybieranym się nad polskie morze czy też w góry – a tych ostatnich w naszym kraju naprawdę nie brakuje! Jakie miejsce wybrać na wakacyjny odpoczynek?

W przypadku gór niewątpliwie największą popularnością cieszy się Podhale. Tatry są najwyższym pasmem w Polsce i bez względu na to czy uprawiamy treking czy nie, z pewnością znajdziemy w tym regionie wiele atrakcji dla siebie. Oczywiście najczęściej turyści zatrzymują się w Zakopanem, które również latem jest tłoczne i gwarne. Jeśli jednak szukamy miejsca znacznie spokojniejszego i odpowiedniego do relaksu warto szukać w takich miejscowościach jak Bukowina Tatrzańska czy Poronin.

Poznaj Bukowinę!

Bukowina Tatrzańska położona jest o kilkadziesiąt kilometrów od Zakopanego i brak tu nachalnych reklam, naganiaczy, głośnej muzyki czy imprez plenerowych. Bukowina znana jest przede wszystkim ze swoich stoków narciarskich, jednak i latem na turystów czeka tu wiele atrakcji. Jedną z nich są oczywiście słynne termy, gdzie odpoczniemy w licznych basenach czy saunach. Bukowina to także raj dla miłośników dwóch kółek – wiele tu ścieżek pieszych i rowerowych, dzięki którym można zwiedzić okolicę.
Szukasz noclegu w dobrej cenie? Sprawdź – bukowina noclegi z wyżywieniem.

Website: