Jakie meble sprawdza się najlepiej w naszych ogrodach?

Poszukiwanie idealnych mebli ogrodowych powinno zająć nam nieco czasu – kupowanie pierwszego lepszego zestawu nie jest najlepszym pomysłem. Dajmy sobie nieco czasu na przejrzenie ofert topowych producentów, jak również na decyzję, jakie elementy konkretnych zestawów okażą się dla nas najlepsze. Oto kilka wskazówek, które z pewnością pomogą podjąć decyzję!

Kiedy pragniesz gościć swoich bliskich

Zazwyczaj kupujemy meble ogrodowe z myślą o spędzaniu czasu przy filiżance kawy, organizowaniu grilla. W związku z tym poszukujemy obszernego stołu i przynajmniej 4 krzeseł. Obecnie najlepszym rozwiązaniem oferowanym przez producentów są meble technorattanowe. Materiał ten tworzony jest na podobieństwo naturalnego rattanu, jednak odznacza się znacznie wyższa odpornością na uszkodzenia, wilgoć. Technorattan jest materiałem syntetycznym, dostępnym w szerokiej palecie kolorystycznej. Warto również wiedzieć, że stelaże mebli technorattanowych tworzone są z lekkiego aluminium, przez co podnoszenie i przenoszenie mebli nie sprawia żadnych trudności.

Kiedy szukasz miejsca do relaksu

Jeśli nasz ogród ma być bardziej prywatną przestrzenią powinniśmy zastanowić się nad huśtawkami, kokonami czy leżankami. Szczególnie leżaki ogrodowe z aluminium wydają się być świetnym wyborem. Zastosowane tworzywo sprawia, że leżanka jest niezwykle lekka, ale jednocześnie trwała i odporna na uszkodzenia czy odkształcenia. Siatka leżanki wykonana jest z włókna polietylenowego o silnym splocie, co wpływa na jej trwałość. Produkty tego typu posiadają nierzadko Leżanki projektowane są w taki sposób, aby móc regulować kąt odchylenia górnej części, o którą opiera się głowa. Dzięki temu leżanka sprawdzi się jako miejsce do popołudniowej drzemki, jak i miejsce do czytania.