Jakie meble na taras są teraz na topie?

Ogrody nie są tylko zwyczajną przestrzenią otaczającą dom. To właśnie zielona strefa podkreśla walory bryły budynku, jest dla domowników odskocznią od codzienności, miejscem relaksu w kojącej, naturalnej scenerii. Urządzając swój nowy dom, warto zadbać nie tylko o wnętrza, ale również o ogród! Wszystkim tym, którzy stoją przed wyzwaniem zagospodarowania przydomowej przestrzeni podpowiadamy, w jakie meble na taras warto zainwestować.

Nowoczesne meble na taras z technorattanu – must have w ogrodzie każdego trendsettera

Przeglądając katalogi z modnymi inspiracjami, nie sposób nie zauważyć, jakie tworzywo króluje w większości minimalistycznych aranżacji – technorattan! Meble na taras wykonane z syntetycznego rattanu zaskarbiły sobie przychylność miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu już jakiś czas temu i nic nie wskazuje na to, aby tendencja miała ulec zmianie. Wręcz przeciwnie – każdy kolejny sezon jeszcze bardziej umacnia niezachwianą pozycję technorattanu. Dlaczego warto postawić właśnie na technorattanowe umeblowanie?

Przede wszystkim, meble na taras wykonane z syntetycznego rattanu wykazują ponadprzeciętną odporność na działanie czynników zewnętrznych. Możesz mieć pewność, że intensywne promieniowanie UV, skrajne temperatury i woda nie wpłyną negatywnie na kondycję foteli, krzeseł czy kanap. Dla mebli zagrożeniem nie są również unoszące się w powietrzu pyłki ani mokre liście spadające z drzew – zwarta, nieprzepuszczalna struktura nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać meble w czystości.

Ponadto, moda na technorattan sprawiła, że oferta dostępna w sklepach jest niezwykle szeroka. Oprócz klasycznych zestawów składających się ze stołów i krzeseł, w kolekcjach czołowych producentów znajdziemy luksusowe kanapy o modułowej budowie, komfortowe leżaki i designerskie huśtawki w formie otulających kokonów.

Rattanowe meble na taras? Naturalnie!

Bardziej niż nowoczesne wzornictwo cenisz klasykę? W takim razie z pewnością zainteresują Cię meble zbudowane z naturalnego rattanu. Meble na taras wyplatane ręcznie z rosnącego w Azji surowca w wielkim stylu powracają do łask. Pamiętaj jednak, że naturalny rattan jest mniej odporny od swojej syntetycznej wersji, więc należy raz na jakiś czas odpowiednio o niego zadbać.