Jakie dyplomy biznesowe oferują producenci

W wielu biurach można znaleźć oprawione w ramy certyfikaty, dyplomy uznania czy listy gratulacyjne, które zwłaszcza w przypadku kadry zarządzającej są oznaką prestiżu. Część firm sama sięga po różnego rodzaju dyplomy biznesowe, wręczając je wyróżniającym się pracownikom. Takie dyplomy mogą być również wyeksponowane przez samą firmę.

Różne rodzaje dyplomów

Powody, dla których wystawiane są dyplomy biznesowe, mogą być naprawdę różne: od nagrodzenia za wkład w jakieś biznesowe działania poprzez podkreślenie osiągnięć pracownika, aż po wyróżnienie za zdobyte umiejętności. Podobnie różne rodzaje dyplomów biznesowych wybierają pracodawcy.

Dyplom biznesowy może być tradycyjnym dyplomem drukowanym na papierze, najlepiej czerpanym lub innym wysokogatunkowym papierze. Drukuje się je także na płótnie, dając możliwość doboru ramy. Na popularności zyskują także dyplomy grawerowane, zarówno na szkle, jak i bardziej „tradycyjne” – grawerowane z podkładem szklanym lub drewnianym.

Jak wybierać biznesowe dyplomy

Przy wyborze dyplomów biznesowych najczęściej głównym kryterium jest koszt jednostkowy dyplomu. W zależności od możliwości finansowych przedsiębiorstwa decydują się albo na sam dyplom, wykonany którąś z bardziej zaawansowanych technik, lub też zamawiają dyplom wraz z oprawą oraz specjalnym pudełkiem, jak ma to miejsce w przypadku dyplomów szklanych.

Zamówione dyplomy nie muszą jednak być dyplomami w oprawie. Coraz częściej zamawiający decydują się na dyplomy biznesowe grawerowane na wybranym podkładzie, zwykle drewnianym lub szklanym. Dyplom grawerowany na drewnianym podkładzie kosztuje tyle, co dyplom drukowany na płótnie, jest jednocześnie trwalszy i nie wymaga dodatkowej oprawy.

Dyplom z oprawą czy bez

Równie istotna jest kwestia oprawienia dyplomu. Niektóre rodzaje dyplomów można zamówić oddzielnie, jednak dodatkowa rama czy przykrycie całości szkłem zwiększa wartość dyplomu. Jako dyplomy z dodatkową oprawą oferowane są zazwyczaj dyplomy drukowane na papierze czy na płótnie, a zakup oprawy wynika raczej ze względów estetycznych.

Dyplomy grawerowane szklane są dostępne w specjalnych pudełkach i mogą nie być oprawiane. Natomiast dyplomy grawerowane na podkładach nie są oprawiane ze względu na trwałość podkładu.

Artykuł powstał w oparciu o amteriały znalezione na Pucharowo.PL