Jaki hosting wybrać przy prowadzeniu tematycznej strony internetowej

Hosting dla Joomla to system CMS o zaawansowanych możliwościach. Pozwala na dodawanie wielu specyficznych elementów, takich jak interaktywne sondy czy katalogi kontaktów. WordPress to najpopularniejszy content manager na rynku. Jest przeznaczony dla początkujących użytkowników. Drupal to CMS skierowany głównie do programistów. Jest to otwarte oprogramowanie (ang. open source), więc każdy może edytować i dodawać własne projekty.

Hosting dla JOOMLA

Hosting joomla to zaawansowany system do zarządzania i projektowania witryn internetowych. Zawiera ogromną bazę wtyczek, które znacznie ułatwiają pracę systemu. Taki system potrzebuje bardziej zaawansowanego hostingu. Joomla 3 wymaga PHP w wersji większej niż 5.3.1. System ten jest oferowany z dużymi zasobami. Najlepsze firmy oferują 25 GB miejsca na dysku oraz 1000 GB miesięcznego transferu. Joomla jest tak skonstruowany, aby maksymalnie ograniczyć codzienne żmudne zarządzanie zawartością strony. System zawiera elementy o specyficznym działaniu, które ułatwiają pracę m.in. interaktywne sondy, banery reklamowe czy katalogi kontaktów. Firmy hostingowe udostępniające joomla oferują też autoinstalator. Program pomaga zainstalować i skonfigurować system. Odradza się jednak korzystania z tego serwisu klientom, którzy zaczynają zakładać stronę internetową. Joomla jest głównie skierowany do bardziej zaawansowanych klientów sieci.

WordPress – najpopularniejszy CMS

WordPress jest najbardziej popularnym content managerem, który może służyć też jako kreator stron WWW. Jest to najprostszy w obsłudze CMS, który nie wymaga znajomości kodu PHP czy HTML do podstawowego funkcjonowania. WordPress ma ogromną bazę wtyczek, które są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy. Dzięki temu użytkownik może za pomocą pluginów np. z łatwością zoptymalizować witrynę pod kątem SEO. Na własnej stronie internetowej WordPress ma tysiące szablonów, które można dostosować do potrzeb swojej witryny. Jeśli jednak chce się szczegółowo edytować wybrane elementy graficzne, wymagana jest wiedza z zakresu CSS i HTML. WordPress jest idealnym wyborem na content manager dla prowadzenia bloga lub nieskomplikowanej strony internetowej. To prosty w użyciu system, który ma bogatą ofertę dla początkujących użytkowników.

Drupal – najbardziej kompleksowy CMS

Drupal to skomplikowany content manager, który jest głównie skierowany do programistów. Ten system określa się jako otwarte oprogramowanie, czyli można go edytować i dodawać własne pomysły. Korzystają z niego głównie ludzie, którym nie wystarczają prostsze narzędzia jak WordPress. Drupal ma wszystkie podstawowe funkcje, jakie są wymagane do założenia swojej strony WWW, takie jak kanały RSS, rejestracja użytkowników czy system administracji. System pozwala też na zarządzanie różnymi kanałami treści: wideo, tekst, sondy, podcast, statystyki, ankiety i inne. Należy pamiętać, że przy bardzo dużym ruchu na stronie, Drupal może generować zbyt duże obciążenie, co spowoduje zawieszenie witryny.

Website: