Jak zorganizować niewielkie wesele?

Zdaniem wielu młodych ludzi wielkie wesela trwające dwa dni to zdecydowanie przeżytek. Zdecydowanie bardziej są skłonni zdecydować się na niewielkie przyjęcie, będące po prostu uroczystym obiadem dla osób najbliższych. Organizacja takiego niewielkiego przyjęcia z pewnością zajmie także znacznie mniej czasu. Jak przygotować się do takiego wydarzenia? Oto kilka wskazówek, jak szybko i skutecznie zaplanować taką uroczystość!

Data, miejsce, catering…

Z pewnością najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Jeśli liczba gości nie jest duża nie będziemy mieli większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z ofert hoteli i restauracji posiadających niewielkie, kameralne sale do organizacji właśnie tego rodzaju przyjęć. Skorzystanie z takiej sali sprawi, że nie będziemy przeszkadzali w normalnym funkcjonowaniu restauracji, a dodatkowo będziemy mogli bawić się wyłącznie w gronie najbliższych.
Podczas rozmowy z managerem sali musimy zapytać o kilka istotnych kwestii: poza wspomnianą wcześniej salą powinny nas interesować konkretne godziny organizacji przyjęcia, catering, obsługa podczas przyjęcia.
Szef kuchni zazwyczaj przedstawia potencjalnym klientom kilka list menu, z których możemy wybrać jedną lub też skomponować indywidualny zestaw. Pamiętajmy o zapytaniu o osobnym menu dla wegetarian!

Kolejnym istotnym zagadnieniem jest przystrojenie sali oraz jej obsługa. Zazwyczaj managerowie restauracji proponują, że w cenie przyjęcia znajdzie się także eleganckie udekorowanie stołu, a zajmuje się tym obsługa. Podczas przyjęcia nie musimy martwić się stanem stołu oraz donoszeniem potraw – na nasze przyjęcie weselne oddelegowani zostaną kelnerzy, którzy zadbają o naszą wygodę.
Szukasz idealnego miejsca na wesele? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – organizacja wesela pod Warszawą.

Website: