Jak zapewnić pomieszczeniom maksimum światła?

Odpowiednio oświetlone pomieszczenie sprawia wrażenie nie tylko znacznie większego, ale i bardziej komfortowego – zapewniają o tym liczni dekoratorzy wnętrz i architekci przestrzeni. Jak zapewnić odpowiednią ilość światła w salonie, sypialni, kuchni?

Klasyczne firany czy rolety?

Podstawą jest odpowiednia aranżacja okna. Coraz częściej odchodzimy od klasycznych firan, których zadaniem było nie tylko dekorowanie okna, ale i skuteczne odgrodzenie nas od ciekawskich spojrzeń przechodniów z zewnątrz. Takie firany i zasłony optycznie zmniejszały pomieszczenie, jednocześnie zabierając wiele cennego światła, również w ciągu dnia.

Znacznie lepszym rozwiązaniem są gładkie rolety, które pozwalają na skuteczna ochronę przed palącym słońcem, jak również przed oczami przechodniów. W sklepach znajdziemy wiele interesujących modeli rolet okiennych, również te, które możemy zasuwać zarówno z góry, jak i z dołu. Takie rolety sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Szeroka paleta kolorystyczna sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ciekawym pomysłem na udekorowanie pokoju może być również wybranie rolet ozdobionych różnorodnymi motywami. Producenci oferują nam produkty przyozdobione motywami roślinnymi, architekturą.