Jak zadbać o gres w kuchni?

Eksperci, których pyta się o to, jakie płytki powinno się wybrać do kuchni, przeważnie nie mają wątpliwości, co do tego, że najlepszą opcją jest gres. Jego popularność to przede wszystkim wyraz uznania dla znakomitych parametrów możliwych do uzyskania przede wszystkim dlatego, że jest on produkowany nieco inaczej niż klasyczne płytki ceramiczne.

A jednak wiele osób nie może potwierdzić tego zachwytu własnymi doświadczeniami. Czy oznacza to, że gres nie nadaje się na płytki do kuchni? Oczywiście, że nie! Problemem wydaje się przede wszystkim brak zainteresowania jego impregnacją.

Impregnacja wydaje się konieczna przede wszystkim wówczas, gdy postawimy na naturalny gres polerowany. Prezentuje się on fantastycznie, stąd też wiele osób zapomina, że jest bardziej nasiąkliwy niż inne jego rodzaju. Ogromnym problemem staje się też jego podatność na zaplamienia, a przecież mamy do czynienia z pomieszczeniem, w którym trudno marzyć o sterylności. Impregnowanie to najlepszy sposób, aby zapobiec ryzyku wnikania plam w głąb płytek.

Płytki z Włoch oraz Hiszpanii

Szukasz wyjątkowych płytek o niepowtarzalnych wzorach? Sprawdź ofertę salonu Mera. Wyróżniamy się ponadczasowym wzornictwem oraz najwyższą jakością. Jesteśmy bezpośrednim importerem płytek włoskich oraz hiszpańskich.