Jak wybrać firany gotowe?

Większość z nas generalnie lubi kupować firany gotowe, ponieważ no właśnie – nic już nie trzeba z nimi robić. Pojawia się jednak pytanie, jak wybrać takie firany, co ma szczególne znaczenie podczas wyboru? Dzisiaj w końcu oferta firan jest raczej spora, dlatego wcale nie tak łatwo jest znaleźć tą najlepszą dla naszego mieszkania.

1) materiał

Pierwsze, co koniecznie musimy wziąć pod uwagę to materiał firan gotowych. Duże znaczenie ma tu zagadnienie przejrzystości materiału. Niektóre firany bowiem będą bardziej prześwitujące, inne zaś szyte grubszą nicią – mniej. Te pierwsze oczywiście przepuszczają więcej światła, jednak też mniej chronią przed sąsiadami.

Ważne jest także to, że niestety nie każdy materiał pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrz. Przykładowo, mieniająca się delikatnie organdyna nie do końca będzie pasowała do surowego stylu rustykalnego.

2) jakość i cena

Następne, na co koniecznie trzeba jeszcze zwrócić uwagę to oczywiście jakość materiału firany. Generalnie staramy się, żeby była ona jak najwyższa. W przeciwnym razie tylko niestety wydamy bez sensu pieniądze.

I właśnie – cena nie powinna być naszym podstawowym kryterium wyboru. Co z tego bowiem, że wydamy kilkanaście złotych mniej, jeśli zaraz będziemy musieli znowu wymieniać naszą gotową firanę. Oczywiście jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy doskonałej jakości gotowych firan za niską cenę.

3) wzór

Oczywiście trzeba także dokładnie pomyśleć, jakie firany gotowe będą najlepsze do naszego mieszkania. Wzór jest naprawdę istotny i powinien być dostosowany nie tylko do stylu aranżacji i barw naszego mieszkania, lecz także i do naszego charakteru i osobowości.

Na pierwszy rzut oka na pewno brzmi to dość dziwnie. W końcu jak można firany dopasowywać do charakteru? A jednak można i nawet trzeba. Wyobraźmy sobie, że osoba niezwykle nowoczesna i pewna siebie kupuje firanę w delikatne, filigranowe kwiatki. Raczej za dobrze by to nie wyglądało. Podobnie zresztą jak gotowa firana w motyw wielkiego miasta we wnętrzu, w którym dominuje styl rustykalny.

Jak zatem widać warto zainwestować się gotowymi firanami, niemniej jednak trzeba wziąć pod uwagę kilka spraw podczas zakupu i nie kupować na chybił trafił.

Firany gotowe dostępne są w ofercie sklepu spokko.pl