Jak tworzone są domy drewniane w Polsce?

Możliwości na wejście w posiadanie domu jest dzisiaj znaczne więcej niż jeszcze 15-20 lat temu. Dom możemy wybudować samodzielnie (przy pomocy wykwalifikowanych firm budowlanych), kupić go od dewelopera lub też powierzyć budowę firmie specjalizującej się w domach drewnianych. Która z tych opcji jest najlepsza?

 

Dom budowany samodzielnie

Zdecydowana większość Polaków decyduje się na budowę domu własnymi siłami – w tym celu konieczne jest zazwyczaj zaciągnięcie sporego kredytu, jak również postaranie się o wonne terminy u ekip budowlanych. Obecnie znacznie trudniej jest znaleźć ekipę budowlaną niż sam kredyt. Finalnie budowa takiego domu może potrwać ok. 2 lat. Zazwyczaj niezbędny do budowy kredyt spłacany jest przez ok. 25-30 lat.

 

Dom kupowany od dewelopera

Rynek deweloperski w Polsce ma się znakomicie – stale prowadzone są inwestycje i budowy na terenie całego kraju, a sami deweloperzy szukają coraz lepszych miejsc na budowę nowych bloków czy domów. Kupując u dewelopera dostajemy gotowy dom, do którego możemy po prostu się wprowadzić. Problemem są oczywiście ceny. W przypadku domów wolnostojących musimy nie tylko zakupić ziemię, ale również sam dom i opłacić marzę dewelopera. Finalnie koszt takiej inwestycji może być kolosalny!

 

Domy drewniane budowane przez doświadczone firmy

Alternatywą dla dwóch powyższych opcji jest wybudowanie domu drewnianego w konstrukcji szkieletowej. Budowle takie wzniosą dla nas firmy takie jak mawit.com.pl. Zastosowanie nowoczesnych technologii oraz klasycznego drewna pozwoliło na stworzenie budowli wyjątkowej: energooszczędnej, lekkiej i jednocześnie zapewniającej bezpieczeństwo i komfort. Domy drewniane to interesująca opcja dla osób, które nie chcą wiązać się z bankiem na lata poprzez zaciąganie kredytu. Szacuje się, że dom z drewna będzie tańszy od klasycznego domu murowanego o ok. 35%!