Jak spędzić wakacje w Świnoujściu?

Świnoujście jest jedną z popularniejszych, polskich miejscowości turystycznych, która od lat przyciąga do siebie turystów z całego świata. Zdecydowanie warto je odwiedzić, ponieważ jako jedyne, polskie miasto leży ono na trzech, dużych wyspach – Uznam, Wolin i Karsibór. Co więcej, bez problemu można w nim znaleźć hotele nad morzem, punkty gastronomiczne, ciekawe zabytki oraz inne atrakcje. Jak więc spędzić udane wakacje w Świnoujściu?

Ciekawa lokalizacja miasta


Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na dość nietypowe położenie Świnoujścia. Leży ono bowiem na trzech wyspach, dlatego można między nimi swobodnie się poruszać. Wyspy Wolin i Uznam są ze sobą połączone za pomocą promu. Można z niego skorzystać za darmo, a cała przeprawa zajmuje kilka minut. Most Piastowski łączy natomiast wyspę Wolin i Wyspę Karsibór. Jest to zupełnie nowy most, gdyż został on całkowicie wyremontowany w 2012 roku.

Niesamowita przyroda


Rezerwując dla siebie hotele nad morzem, zdecydowanie warto przyjrzeć się pięknej przyrodzie, jaką charakteryzują się okolice Bałtyku. Większą część wyspy Uznam (znajdującej się w Świnoujściu) zajmuje Świdny Las. Na jego terenie zlokalizowany został m.in. rezerwat przyrody Karsiborskie Paprocie. Turyści mogą także zajrzeć do Delty Świny, czyli obszaru ochrony ptaków. Cały las w dużej mierze pokryty jest sosnami oraz innymi roślinami. Oprócz tego Świnoujście charakteryzuje się niesamowitymi wydmami, na których osiedliły się rokietniki oraz mikołajki nadmorskie.

Ciekawe zabytki


Miasto ma zdecydowanie morski charakter, dlatego wyróżnia się oryginalną zabudową. Wśród budowli można znaleźć zarówno budowle portowe, jak i hotele nad morzem, pensjonaty, czy kamienice mieszkalne. Każdy turysta powinien w pierwszej kolejności zajrzeć do Parku Zdrojowego. Jest to zabytkowy park położony na wyspie Uznam, który zawiera w sobie niesamowitą roślinność. Innym, ciekawym zabytkiem jest Latarnia Morska Świnoujście. Warto zauważyć, że jest to najwyższa taka budowla na całym polskim wybrzeżu. Mierzy ponad 64 metry i można z niej podziwiać rozległe tereny miasta. Niegdyś mieszkali w niej latarnicy z całymi rodzinami, by światło budowli nigdy nie zgasło.

Różnorodne rodzaje zakwaterowania


Turyści chcący odwiedzić Świnoujście, mogą skorzystać z różnorodnych baz noclegowych. Do wyboru mają m.in. hotele nad morzem, pensjonat, domek letniskowy lub camping. Turystyka w Świnoujściu jest wysoce rozwinięta, dlatego miasto oferuje swoim gościom komfortowe warunki zakwaterowania. Często z tej opcji korzystają turyści z innych zakątków świata, ponieważ Świnoujście leży dokładnie na granicy. Odwiedzający mogą się na nią wybrać np. na rowerze, ponieważ jedna ze ścieżek rowerowych prowadzi właśnie na granicę.

Wakacje w Świnoujściu mogą być więc naprawdę wspaniałe. Bez wątpienia oferują one turystom mnóstwo atrakcji, rozrywek, ciekawych miejsc do zwiedzenia oraz punktów gastronomicznych. Każdy może więc tak zaplanować swoje wakacje w Świnoujściu, by spełniały one jego wymagania i oczekiwania.