Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit jest zmorą większości kobiet. Tylko nieliczne przedstawicielki płci pięknej mogą pochwalić się gładką skórą bez nieestetycznych nierówności. Skąd bierze się specyficzna „skórka pomarańczowa”? Czy można pozbyć się jej raz na zawsze? Sprawdź!

Problem każdej z nas

Wydaje Ci się, że z cellulitem walczą tylko osoby borykające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej? Nic bardziej mylnego! Do jej powstawania przyczynia się nadwaga lub, co zaskakujące, szybka utrata kilogramów, nieprawidłowa dieta (szczególnie nadmiar cukru oraz soli), siedzący tryb życia, zaburzenia układu krążenia i gospodarki hormonalnej, palenie papierosów, a nawet wady postawy (skrzywienie kręgosłupa może zaburzać krążenie krwi w obrębie nóg). Cellulit możemy podzielić na dwa rodzaje – tłuszczowy oraz wodny. Przeważnie powstaje na brzuchu i udach, ale może pojawić się również w innych miejscach, na przykład łydkach czy rękach. Im jego stan jest bardziej zaawansowany, tym trudniej z nim walczyć.

Domowe sposoby

Pierwszym krokiem na drodze do pięknej, gładkiej skóry jest zmiana nawyków żywieniowych i dodanie do swojego codziennego harmonogramu dawki sportu. Pomocne są hydromasaże pobudzające krążenie, szczotkowanie ciała, masaże bańką chińską oraz wcieranie balsamów i olejków antycellulitowych. Niestety, nierzadko domowe zabiegi i zmiana stylu  życia nie wystarczają. Wtedy warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej.

Urządzenie do modelowania sylwetki Contura

Skutecznych narzędzi do walki z niechcianym cellulitem dostarcza nowoczesna medycyna estetyczna. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu Contura. Urządzenie do modelowania sylwetki jest zaawansowanym sprzętem odchudzającym wykorzystującym technologię A.C.E. zapewniającym fenomenalne rezultaty, bez nadmiernego obciążania organizmu.

 

 

Website: