Jak przechowywać rower w przypadku małego mieszkania?

Przechowywanie roweru może okazać się dość kłopotliwe, szczególnie dla osób nieposiadających garażu i mających mieszkanie o niewielkim metrażu. Trzymanie dwukołowca na balkonie też nie jest dobrym pomysłem, gdyż jest on narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jak zatem przechowywać rower w małym mieszkaniu? Czy wieszak na rowery jest godną polecenia inwestycją?

Małe mieszkanie – co z rowerem?

W przypadku małego mieszkania przechowywanie rowerów może przysporzyć wielu problemów. Jako, że jednoślad ma stosunkowo duże rozmiary, to postawienie go w już dosyć wąskim korytarzu nie jest najlepszym pomysłem. Tego typu pojazdy zajmują sporo wolnej przestrzeni i przeszkadzaj w swobodnym poruszaniu się.

Obecnie można liczyć na rozwiązanie tego typu problemu, a mianowicie dzięki zainwestowaniu w wieszak na rowery. Dzięki niemu można zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni, gdyż rower można zawiesić nawet na ścianie. Jeśli metraż naszego mieszkania pozwala na ustawienie stojaka czy też specjalnej zabudowy, to również warto rozważyć taką opcję.

Wybór wieszaka na rowery

W sklepach z akcesoriami dla dwukołowców można kupić wieszak na rowery, który mocuje się do ściany czy też do sufitu. Jeśli chodzi o mocowanie, to jego wybór zależy od potrzebnych funkcji oraz od ilości wolnego miejsca w mieszkaniu. Należy pamiętać o tym, aby wiszący rower nie zawadzał podczas wykonywania codziennych czynności.

Podczas wybierania wieszaka na rowery należy także zwrócić uwagę na materiały, z których został on wykonany. Zaleca się modele wyposażone w plastikowe osłony haków, dzięki czemu rama roweru będzie prawidłowo zabezpieczona przed zarysowaniem, do którego mogłoby dojść w czasie przechowywania.

Mocowanie wieszaka na rowery

To gdzie zdecydujemy się przymocować wieszak do roweru zależy od układu mieszkania oraz naszych indywidualnych preferencji. Chociaż zwykle rower wiesza się w przedpokoju, to równie dobrze można umieścić go nawet w salonie. Można też wykazać się kreatywnością i sprawić, że dwukołowiec stanie się ciekawym uzupełnieniem wnętrza.

Oprócz kwestii estetycznej, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim praktyczność. Wieszak na rower nie może bowiem utrudniać swobodnego poruszania się po mieszkaniu. Wieszanie i zdejmowanie jednośladu powinno przebiegać sprawnie. Dlatego też należy stawiać na mocowanie, które nie okaże się być kolejnym problemem, a znacznym ułatwieniem dla nas.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P