Jak pozbyć się problemu wilgoci?

Wilgoć jest powszechnym problemem, nie tylko w skali gospodarstwa domowego, ale i znacznie większej: w skali przemysłowej. Obecność wilgoci może okazać się zgubna nie tylko dla produktów spożywczych, ale również dla tkanin, roślin czy delikatniejszych substancji syntetycznych.

Unikaj wilgoci

Aby zapobiegać pojawianiu się wilgoci w zakładach przemysłowych oraz podczas transportu stosowane są pochłaniacze wilgoci o zróżnicowanej absorpcji i rozmiarach. Firmy specjalizujące się w produkcji tego rodzaju produktów mają świadomość, że od skuteczności oferowanego pochłaniacza wilgoci zależy prawidłowy transport i dostarczenie produktu do miejsca docelowego. Pochłaniacze wykonywane są z substancji absorbujących, dopasowanych parametrami dla konkretnych produktów (inne dla materiałów, inne dla produktów spożywczych).

Pochłaniacze wilgoci w mieszkaniach

Woreczki pochłaniające wilgoć mogą być stosowane również w mieszkaniach! Ich najczęstszym wykorzystaniem jest stosowanie ich w szafach, obok środków na mole. Substancje zawarte w woreczkach skutecznie pochłaniają wilgoć sprawiając, iż ubrania nie pleśnieją i nie łapią nieprzyjemnych zapachów. Woreczki takie są do kupienia w licznych sklepach z wyposażeniem domu, ale i specjalistycznych firmach, oferujących pochłaniacze zarówno dla domów, jak i firm.