Jak okna wpływają na nasze bezpieczeństwo i komfort?

Świadomość własnego bezpieczeństwa w domu czy w mieszkaniu jest w Polsce coraz większa – wynika ona przede wszystkich z coraz większej ilości włamań i kradzieży. Decydując się na wymianę okien czy wybierając stolarkę okienną do budowanego właśnie domu powinniśmy pamiętać, że okna i drzwi balkonowe są najczęściej wykorzystywanymi powierzchniami przez złodziejów. Warto zadbać o wysoką jakość tych elementów oraz odpowiednie zabezpieczenia!

Okna i drzwi balkonowe z dodatkowymi ryglami

Obecnie topowi producenci tacy jak okna-internorm.pl oferują kupującym okna o wzmocnionych systemach antywłamaniowych. Drzwi balkonowe i okna są uzupełniane dodatkowymi ryglami, a sama struktura ram okiennych jest znacząco wzmocniona. Dzięki temu możliwe jest utrudnienie potencjalnemu włamywaczowi dostanie się do wnętrza mieszkania. Dobrym rozwiązaniem jest także zainteresowanie się czujnikami ruchu połączonymi z alarmem. Dzięki niemu możliwe stanie się odstraszenie włamywacza.

Okna i wpływ na nasz komfort cieplny

Okna i drzwi balkonowe spełniają olbrzymią rolę w utrzymaniu naszego komfortu cieplnego w mieszkaniach czy w domach. Dość powiedzieć, że nieszczelna stolarka okienna znacząco przyczyni się do zwiększenia rachunków za ogrzewanie. Jeśli mamy podejrzenia odnośnie nieszczelności okien koniecznie sprawdźmy stan uszczelek – to one zazwyczaj odpowiedzialne są za wpuszczanie do mieszkania chłodnych powiewów. Drugim powodem może być złe osadzenie okien w murach – aby to sprawdzić konieczne będzie jednak wykorzystanie kamery termowizyjnej. Dopiero po dokładnym zdiagnozowaniu problemu możliwe będzie podjęcie konkretnych działań, np. lepsze uszczelnienie ram okiennych czy też wymiana uszczelek. W wielu przypadkach konieczna może okazać się wymiana całej stolarki okiennej.