Jak odmienić wygląd zwykłej kuchni?

Stworzenie oryginalnej kuchni nie jest wielkim problemem, szczególnie kiedy mamy na to odpowiednią ilość gotówki. Znacznie trudniejszym zadaniem jest przearanżowanie pomieszczenia tak, aby zyskało nowy wygląd, ale i nie straciło na swojej funkcjonalności. Na szczęście na ten ostatni problem wielu architektów i dekoratorów wnętrz znajduje coraz ciekawsze pomysły. Które z nich warto wziąć pod uwagę?

Określ swoje oczekiwania

Podstawą z mianie aranżacji jest określenie, jakie zmiany nas interesują. Czy zależy nam na zmianie kolorystyki? A możemy chcemy usprawnić sposób przygotowywania posiłków? Z pewnością warto zebrać kilka lub kilkanaście inspiracji i porozmawiać z dekoratorem wnętrz. Wiele osób pragnie również, aby w pomieszczeniu kuchennym znalazło się miejsce do siedzenia i spożywania posiłków. Aby urozmaicić przestrzeń zamiast klasycznego stołu oraz krzeseł możemy wykorzystać hokery barowe oraz wysokie stoły czy blaty robocze. Te ostatnie świetnie sprawdza się również jako miejsce do przygotowywania posiłków. Wybierając hokery zwróćmy uwagę na ich budowę – ważne jest, aby były stabilne, zapewniały podparcie dla naszych pleców, posiadały dodatkowe podparcie dla stóp. Istotna jest także tapicerka – powinna być odporna na uszkodzenia, działanie wilgoci. Ciekawą ofertę krzeseł barowych zapewni nam sklep krzesloteka.pl.

Postaw na detale!

Jeśli nie chcesz diametralnie zmieniać wyglądu kuchni postaw na zmianę niewielkich przedmiotów: dodatków, niewielkiego sprzętu AGD, zasłon w oknach, ozdób. Zamiast klasycznych firan zastosuj w oknach nowoczesne rolety (dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej). Wiele z dostępnych rolet odsuwa się zarówno od dołu, jak i z góry. Zmiana w kuchni może dotyczyć również ścian – klasyczne farby zakryjmy oryginalnymi tapetami kuchennymi.