Jak magazynować chwilowo zbędne przedmioty?

Wraz z upływem czasu wokół nas gromadzi się wiele różnorodnych przedmiotów. Niektóre z nich potrzebne są jedynie sezonowo, czy raz na jakiś czas. W jaki sposób przechowywać je tak, by nie uległy zniszczeniu i łatwo można było zidentyfikować to, gdzie konkretna rzecz jest schowana?

Cztery najlepsze metody na przechowywanie

Przechowywanie z kartonach

Pierwszym ze sposobów są wzmacniane, laminowane kartony o różnej wielkości. Można je nabyć w sklepach z akcesoriami domowymi. Przede wszystkim są one o wiele trwalsze od zwykłych kartonów, a ponadto nie są tak bardzo narażone na niszczące działanie wilgoci. Dzięki temu przedmioty schowane w środku nie pokryją się pleśnią czy też w żaden inny sposób nie stracą swojej przydatności. Mocne, laminowane kartony są też w pewnym stopniu ognioodporne, z pewnością o wiele bardziej niż zwykłe pudła. Niekiedy wyposażone są także w uchwyty do przenoszenia, więc używa się ich komfortowo.

Skrzynie drewniane

Kolejna metoda przechowywania to skrzynie drewniane. Pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca, ponieważ można je stawiać na sobie, jednakże dobrze jest, jeżeli tylko nie jest to konieczne, unikać zbyt ścisłego ustawiania drewnianych pojemników, ze względu na cyrkulację powietrza. Drewno cechuje się niezwykłą trwałością i w taki sposób odpowiednio zabezpieczone rzeczy można przechowywać latami. Ponadto nie sposób nie wspomnieć o tym, że używając naturalnych materiałów, wspieramy środowisko.

Regały przemysłowe, półkowe

Doskonałą metodą przechowywania są również regały przemysłowe np. takie regały półkowe lub pojemnikowe. Chociaż ich przeznaczenie to pomoc w organizacji firmy czy magazynu, z powodzeniem można je zastosować w piwny, garażu, a nawet w domu. Dodadzą wnętrzu modnego loftowego klimatu dzięki swej surowości i oryginalności. Regały magazynowe złożone są z wytrzymałych półek, które można poddać nawet dość dużemu obciążeniu. Wiele z nich jest na tyle lekkich, że każdy poradzi sobie z ich przestawieniem.

Regały wiszące

Następnym systemem wartym omówienia, są półki zawieszone w piwnicy czy garażu na ścianie. Pozwalają one na oszczędność przestrzeni i jej dobrze zagospodarowanie oraz uporządkowanie. W przypadku przedmiotów, które muszą wisieć, na przykład rowerów, obok półek warto zamontować także wytrzymałe haki. Montując półki, należy brać pod uwagę ich przyszłe obciążenie i jeżeli mają być one długie, należy przewidzieć wsporniki w kilku miejscach. Na półkach można wiele rzeczy poukładać bezpośrednio, ale także wykorzystać segregatory na dokumenty, pudła czy skrzynie wiklinowe.