Jak konkretny model łóżka wpływa na jakość naszego snu?

Wybór łóżka nie powinien być przypadkowy – ten mebel będzie wpływał na to, w jakim zdrowiu budzić się będziemy każdego dnia. Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas zakupu tego mebla? Na jakie elementy warto zwracać baczniejszą uwagę?

Deski meblowe, lite drewno, materiały syntetyczne…

Podstawą podczas wyboru łóżka jest oczywiście ustalenie naszego budżetu, widełek cenowych oraz określenie naszych oczekiwań. Łóżko powinno być kupowane również z uwzględnieniem pomieszczenia, w którym będzie stało. Duże łóżka drewniane oparte na ramach nie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Zamiast nich znacznie lepszym rozwiązaniem będą łóżka składane, które w ciągu dnia mogą służyć jako wygodne kanapy wypoczynkowe. Kanapy takie zazwyczaj są tworzone z desek meblowych, odpowiednio pokrywanych piankami tapicerskimi i kolejno tapicerowanych. Lóżka tego typu są również zdecydowanie tańsze: mogą się okazać dobrym wyborem do pokojów dziecięcych.

Decydując się na jedno z łóżek drewnianych z pewnością zapłacimy więcej, warto jednak pamiętać, że lite drewno jest materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia, zarysowania, wnikanie brudu, wilgoci. Drewno pozyskiwane jest z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie szerokiej gamy kolorystycznej.

Dodatkowe atuty oferowane przez producentów

Sprzedaż łóżek to już nie tylko zapewnienie komfortu potencjalnym użytkownikom. Dzisiaj łóżko ma spełniać więcej funkcji. Jedną z nich jest przechowywanie – zainteresowanie łóżkami ze skrzyniami jest bardzo duże. Dzięki nim możliwe jest wykorzystanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania ubrań, pościeli, przedmiotów wykorzystywanych okazjonalnie. Aby dostać się do wewnętrznych komór konieczne jest podniesienie stelaża – wielu producentów zaoferuje nam stelaże półautomatyczne, które odciążą nasz kręgosłup. Ciekawym wyborem okażą się także łóżka z tapicerowanymi zagłówkami. Wyglądają elegancko, zmienią charakter sypialni i pozwolą wygodnie oprzeć się podczas czytania książek czy oglądania TV.