Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków typu Topas?

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Są bezobsługowe, niezawodne i żywotne. To najlepsza opcja dla tych, którzy nie mogą podłączyć domu do miejskiej sieci kanalizacyjnej, a jednocześnie mają dość awaryjnego i problematycznego szamba. Przydomowe oczyszczalnie typu Topas (https://oczyszczalnie-metalbud.pl) są w pełni przystosowane do budynków jednorodzinnych.

Szeroki zakres zastosowań

Oczyszczalnie biologiczne typu Topas występują w wielu rozmaitych wariantach, co zwiększa zakres ich zastosowań. Mogą być one wykorzystywane zarówno w niewielkich domach, jak i budynkach wielorodzinnych. Istotne jest to, aby dobrać prawidłowy rozmiar urządzenia.

Każda przydomowa oczyszczalnia ścieków (oczyszczalnie-metalbud.pl) dopasowywana jest do potrzeb inwestora. Wszystko po to, aby stworzyć system funkcjonalny, a jednocześnie bezproblemowy i tani w eksploatacji. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenia typu Topas mogą obsłużyć od 1 do nawet 700 RLM (rzeczywistej liczby mieszkańców).

Prosta zasada działania

Skuteczności przydomowych oczyszczalni ścieków (oczyszczalnie-metalbud.pl) wynika z prostego mechanizmu działania. Zmniejsza to ryzyko pojawienia się kłopotliwych awarii np. na skutek nierównego dopływu zanieczyszczeń. Niezależenie od typu urządzenia zasada działania jest podobna. W pierwszej kolejności dochodzi do zatrzymania osadów stałych.

Za rozkład zgromadzonych zanieczyszczeń odpowiadają bakterie beztlenowe. Są one również przyczyną powstania procesów chemicznych, które umożliwiają sukcesywne oczyszczenie wody. Ciekawym jest, że innowacyjne technologie zapewniają nawet 98% skuteczności oczyszczania.

Dowolne warunki eksploatacji

Niewątpliwym plusem biologicznych oczyszczalni ścieków typu Topas jest fakt, że działają one nawet w przypadku długotrwałych przerw w dopływie nieczystości. Doskonale znoszą one przerwy w dopływie ścieków np. z powodu wyjazdu na wakacje. Nie trzeba obawiać się, że nasza nieobecność w domu negatywnie wpłynie na działanie systemu.

Oczyszczalnie ścieków radzą sobie również w dużymi wahaniami związanymi z ilością nieczystości. W przypadku zwiększonej ilości użytkowników nie dojdzie do przeciążenia systemu. Jest to istotne np. podczas odwiedzin gości. Urządzenia typu Topas stosowane są w obiektach użyteczności publicznej, hotelach, restauracjach, budynkach wielorodzinnych. Jest to najlepszym potwierdzeniem wysokiej efektywności pracy. Zastosowanie ich w domach jednorodzinnych to gwarancja kilkudziesięciu lat spokojnego i bezobsługowego działania.

Website: