Jak aktywnie spędzić weekend z dzieckiem?

 

Większość z nas korzysta z komputera, ogląda telewizję – ten rodzaj spędzania czasu przejmują od nas nasze dzieci. Warto jednak zwrócić uwagę, jakie zagrożenia niesie za sobą ten sposób na spędzanie czas: choroby układu kostnego, problemu ze wzrokiem, niedotlenienie, brak sportu. Warto zaplanować weekend poza domem i spędzić słoneczny dzień z dziećmi w parku czy na basenie. Jakie aktywności warto wziąć pod uwagę?

W okresie zimowym rodzice chętnie zabierają dzieci na basen – wiele z takich budynków ma rozbudowane strefy dla dzieci, w których mogą one bawić się w brodzikach, zjeżdżać na zjeżdżalniach. Inną opcją jest zabranie dziecka na lodowisko – to świetna zabawa, pozwalająca na ćwiczenie koordynacji ruchowej.

A może park linowy?

Świetnym pomysłem na wspólną zabawę na świeżym powietrzu są parki linowe – powstają one w Polsce na obrzeżach lasów czy skraju wielkich parków. Firmy specjalizujące się w takich przedsięwzięciach dbają o to, aby zabawa była bezpieczna: każdy uczestnik może liczyć na uprząż, kask, opcjonalnie ochraniacze na kolana, łokcie. Zabawa w parku linowym rozpoczyna się od szkolenia z instruktorem – mówi on o zasadach bezpieczeństwa i kierunku poruszania się po kolejnych platformach.

Wiele parków posiada dodatkową strefę gastronomiczną, aby każdy po zabawie mógł się posilić.

Czytaj więcej: parklinowyjachranka.pl.