Jadalnia w kuchni – usiądź wygodnie!

Coraz więcej z nas decyduje się na posiadanie niewielkiego stolika jadalnego w kuchni – nawet wtedy, kiedy kuchnia jest niewielka. Mały stoliczek zmieści dwie osoby, dzięki czemu możliwe będzie wspólne picie porannej kawy, spożywanie śniadań. Jakie meble powinniśmy wybierać do kuchni, aby spełniły nasze oczekiwania? Oto kilka propozycji doświadczonych dekoratorów wnętrz.
Szukając stolika i krzeseł przede wszystkim zwracajmy uwagę na to, z jakich materiałów są one wykonane. W przypadku stołów płyty tworzone są najczęściej z dokładnie laminowanych płyt wiórowych – dzięki nim konstrukcja jest stosunkowo lekka. Konstrukcja stołu opiera się na nogach i stelażu – te najczęściej wykonywane są z lekkich materiałów, takich jak aluminium.
Obecnie najmodniejszym rozwiązaniem jest inspirowanie się stylem skandynawskim – zakłada on harmonię, wykorzystanie naturalnych elementów, stonowaną kolorystykę. Inspiracji do stylu skandynawskiego możemy szukać przede wszystkim w sieci – liczne sklepy zaoferują nam nie tylko meble, ale i dodatki.

Wygodne krzesło w kuchni

Szukając odpowiednich krzeseł do naszej kuchni powinniśmy pamiętać, że mają być one przede wszystkim wygodne. Kluczem jest odpowiednia konstrukcja i dobranie konkretnych materiałów. Istotne jest profilowanie siedziska – szukajmy krzeseł posiadających odpowiednie wygięcie na plecy. Dzięki temu nasz kręgosłup będzie miał odpowiednią podporę, a my sami będziemy mogli siedzieć wygodnie. Wiele nowoczesnych krzeseł jest także tapicerowanych – to trend, który powrócił w wielkim stylu. Tapicerka powinna być wykonana z odpornego na ścieranie i wnikanie brudu materiału. Warto szukać tapicerek stworzonych w jak największym stopniu z wełny – jest to materiał niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia.