Idealny trener osobisty – cechy charakteru i zdolności

Chcesz być trenerem osobistym w Katowicach i zastanawiasz się, czy masz odpowiedni charakter do tej pracy? A może chcesz rozpocząć trening z trenerem osobistym i nie wiesz, kogo wybrać? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Kim jest dobry trener na siłowni?

Każdy zawód potrzebuje osób o konkretnym charakterze. Zamiłowanie do ryzyka i adrenaliny u księgowego raczej nie skończy się dobrze, tak samo jak niechęć do rozmów z ludźmi u lekarza. A jakimi cechami charakteru powinien wykazywać się dobry trener personalny Katowice?

Umiejętność rozmowy z ludźmi

Dobry trener osobisty przede wszystkim musi koniecznie umieć rozmawiać z ludźmi i słuchać ich. Co więcej – trener na siłowni musi lubić ich, nie może nimi gardzić, ani odczuwać innych negatywnych emocji. To absolutna podstawa.

Opanowanie i stanowczość

Trener osobisty musi także umieć zapanować nad emocjami. W końcu przecież to on jest tutaj osobą dominującą, która ma dawać przykład a ponadto – wpływać na innych ludzi i motywować ich. W związku z tym zdecydowanie trener powinien być spokojny stanowczy.

Umiejętność motywowania

Dobry trener personalny Katowice musi także umieć motywować innych. Co szczególnie istotne – nie oznacza to, że ma on krzyczeć na wszystkich ani być bardzo wymagający. Każdy z nas potrzebuje bowiem nieco innego rodzaju motywacji i dobry trener osobisty musi wiedzieć, kiedy pochwalić, kiedy zganić, czy też kiedy zastosować intensywniejsze ćwiczenia albo odpuścić.

Zamiłowanie do sportu

Oczywiście trener osobisty sam musi lubić sport i być wysportowanym człowiekiem. Nie uda nam się bowiem nikogo przecież przekonać do sportu, jeśli sami nie będziemy go z pasją uprawiać. To bardzo istotne – jeżeli sami się czymś bardzo interesujemy, to łatwo zarażamy taką pasją innych.

Wytrwałość

Warto jeszcze dodać, że trenera na siłowni musi także cechować na pewno wytrwałość. Nie może on się łatwo poddawać – wtedy nikogo nie zmotywuje do ćwiczeń!

Autorytet

Na koniec warto jeszcze podkreślić bardzo ważną rzecz. Otóż trener na siłowni powinien cechować się pewnym autorytetem. Jak go można zbudować? Oczywiście na pewno odpowiednim charakterem, strojem, wizerunkiem. Jednak autorytet to coś więcej… Jeśli widzimy, że inne osoby raczej nas się nie słuchają, to warto jednak pomyśleć może o innym zawodzie.

7. zdrowy styl życia

Warto także podkreślić, że dobrego trenera osobistego wyróżnia także to, czy na co dzień dba on o zdrowy styl życia.