Idealny materac na nasze łóżko

Poszukiwania dobrego materaca mogą zając nam nieco czasu – w sklepach z łóżkami znajdziemy bowiem ich tak wielki wybór, że z pewnością będziemy zastanawiać się nad kilkoma modelami. Co współcześnie oferują nam producenci? Jaki materac okaże się najlepszy dla osób wymagających?

Co oferują producenci?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że twardość materacy dobierana jest do naszej wagi. Osoby poniżej 80 kg powinny kupować materace średnio twarde, natomiast w przypadku osób przekraczających tę wagę najlepiej sprawdzą się materace twarde. Skale twardości mogą być oznaczane literami (H2, H3) lub skalą cyfrową od 1 do 10. Producenci oferują również materace posiadają tak zwane strefy twardości – są to elementy sprzyjające przyjmowaniu prawidłowe pozycji ciała podczas spania i zapobiegające powstawaniu odkształceń kręgosłupa.
Wewnątrz materacy mogą znajdować się także liczne warstwy, których zadaniem może być lepsze dopasowanie materaca do ciała, jak również pochłanianie wilgoci (w ostatnim przypadku stosowane są włókna kokosowe lub trawa morska).
Niezwykle modne są ostatnio materace kieszeniowe – w ich wnętrzu znajdziemy sprężyny, umieszczone w osobnych kieszeniach. Dzięki temu nie ocierają się one o siebie i nie wydają dźwięków.
Źródło: visby.pl.