Idealne garnki i patelnie w naszych kuchniach

Codzienne gotowanie i przygotowywanie potraw może z czasem okazać się nużące. Na szczęście dzisiaj poznawanie nowych smaków i podróże kulinarne są prostsze niż kiedykolwiek wcześniej: wystarczy wspomnieć o licznych książkach kucharskich. Chcąc zmienić nieco przyzwyczajenia kulinarne koniecznie pomyślmy również o dotychczas wykorzystywanych garnkach. Czy wiesz, jak istotna jest budowa garnka i jak może wpłynąć na jakość podawanych przez nas potraw?

Znajdź przyjemność w gotowaniu i smażeniu

Mówi się, że smaczne dania to zazwyczaj produkty o niskiej jakości odżywczej. Współcześni projektanci garnków i patelni zmieniają jednak ten pogląd. Od wielu lat możliwe jest wykorzystywanie takiego wyposażenia kuchennego, które całkowicie zmieni nasze przyzwyczajenia żywieniowe. Doskonałym przykładem jest patelnia z powłoką ceramiczną – dzięki powłoce możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Dodatkowo powłoka znacznie zmniejsza ryzyko przywierania pokarmów do dna i ich przypalanie. Nowoczesne patelnie zaskoczą nas funkcjonalnością: odpowiednio profilowane rączki tworzone są z materiałów antypoślizgowych co oznacza, że pewnie będą leżeć nam w dłoni.

Sprawdź, jak zmieniły się garnki!

Wiele zmian zaszło również w produkcji garnków kuchennych – te oferowane przez markę Gerlach są wykorzystywane zarówno przez profesjonalnych kucharzy, jak i osoby gotujące wyłącznie w domu. Nowoczesne garnki Gerlach zaskoczą nas doskonałymi parametrami technicznymi: są one tworzone ze stali nierdzewnej 18/10, zabezpieczonej przed korozją, działaniem wysokich temperatur, odkształceniami. Innowacyjne garnki wyposażone zostały w liczne dodatki, takie jak lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki, dzięki którym dokładnie odmierzymy ilość wlewanego płynu.