Gry planszowe – zawsze modne?

Rozwój technik komputerowych i coraz szerszy dostęp do urządzeń elektronicznych sprawił, że na jakiś czas gry planszowe zostały porzucone Jednak nie wszyscy poddali się obowiązującym trendom- dzięki niezwyciężonym fanom gier planszowych, po latach mógł nastąpić ich renesans – zauważają eksperci z www.KrólestwaDzieci.pl

GRY PLANSZOWE- DLACZEGO WARTO?

Gry planszowe to nie tylko aspektem rozrywkowy. Odpowiedni dobór egzemplarzy, może stać się nie tylko zabawą, ale również wsparciem rozwoju najmłodszych. Planszówki takie jak popularny chińczyk (in. „człowieku nie irytuj się”) i warcaby wspierają rozwój takich cech jak umiejętność ponoszenia porażki, czy logiczne myślenie. Regularne ćwiczenie radzenia sobie z przegraną ma dobry wpływ na dalszy rozwój społeczny dziecka.

Ponadto gry planszowe zwiększają plastyczność mózgu. Wymyślanie nowych rozwiązań, opracowywanie strategii, a także chęć przechytrzenia innych graczy pobudzają tworzenie w mózgowiu nowych połączeń neuronalnych. Im większa liczba połączeń, tym praca ośrodkowego układu nerwowego jest sprawniejsza i bardziej efektywna.

PLANSZÓWKI DLA NAJMŁODSZYCH

Wspólna, rodzinna gra w familijną planszówkę to świetny pomysł na spędzenie niedzielnego wieczoru, lub deszczowej soboty. Rywalizacja ta nie tylko zbliży członków rodziny, ale pozwoli również na rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w społeczeństwie.

Dla najmłodszych, wciąż polecanymi pomimo wielu lat od premiery, grami są „Skaczące czapeczki”, oraz „Super farmer”.

Skaczące czapeczki to dobry pomysł dla dzieci poniżej 4 roku życia. Gra wymaga sprytu i zręczności, jednak bez problemu poradzą sobie z nią najmłodsze pociechy.

Super farmer to propozycja dla dzieci w wieku 6 lat i więcej. Budowę planszowej farmy można połączyć z nauką na temat prowadzenia gospodarstwa. Informacje na temat żywienia krów, gęsi, czy kaczek o wiele łatwiej przekazać w czasie rozgrywki niż podczas zwykłej rozmowy.

RODZICU NIE DAJ SIĘ OGRAĆ

Świat gier planszowych to jednak nie tylko gry przeznaczone dla dzieci. Coraz częściej na sklepowych i internetowych półkach można spotkać egzemplarze przeznaczone dla starszych graczy.

Poznaj najlepsze gry planszowe już teraz https://www.krolestwodzieci.pl/21-gry

Dreszczyk wygranej to coś na co warto postawić!