Gres, glazura, czy terakota – wybieramy płytki ceramiczne

Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie płytki ceramiczne wybrać, zwykle musimy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie o to, czy będzie nas interesować gres, terakota, czy też glazura. Jeśli jednak nasza odpowiedź ma być precyzyjna, musimy zrozumieć, czym wspomniane rodzaje płytek różnią się między sobą.

Ich prezentację dobrze jest zacząć od terakoty, okazuje się bowiem, że to właśnie ona cieszy się największym zaufaniem klientów. Wynika to przede wszystkim z odporności na uszkodzenia i obciążenia, którą nie może już pochwalić się glazura. Wysoki jest też stopień popularności gresu, wypalanego w znacznie wyższej temperaturze niż terakota, a tym samym również twardszego niż ona. Gres jest przy tym rozwiązaniem, które można układać nie tylko na podłodze, ale i na ścianach bez obaw o jakość stworzonej w ten sposób konstrukcji. Z kolei glazura zachwyca swoimi walorami wizualnymi. Niestety, powinna być układana jedynie wewnątrz domu, nie jest bowiem odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i na działanie niskich temperatur.

Oferta DessiHome

Najlepszej jakości płytki włoskie i płytki hiszpańskie znajdziecie w naszym salonie łazienek. Sprawdźcie ofertę na – płytki ceramiczne w DessiHome.