Gotowanie jak w topowych restauracjach

Czy możliwe jest tworzenie wyjątkowych dań, takich jak w restauracji, w naszych kuchniach? Okazuje się, że tak – i to bez większego problemu. Kluczem do kulinarnego sukcesu są jednak nie tylko odpowiednio dobrane składniki odżywcze, ale również wysokiej jakości garnki i patelnie. Co zaproponują nam dzisiaj producenci? Jakie komplety warto wybrać do własnej kuchni?

Patelnie wysokiej jakości

Chrupkość i smak smażonych potraw sprawia, że stawiamy je bardzo wysoko na liście naszych ulubionych dań. Smażenie wymaga jednak pewnej prawy i umiejętności. Chcąc smażyć zdrowo i smacznie warto wykorzystać zestawy patelni wykonane z wysokiej jakości tworzyw. Patelnie ceramiczne są obecne na polskim rynku od lat, jednak stale zmienia się ich technologia – dzięki temu możemy przygotowywać wyjątkowe dania, które zachwycą nie tylko nas, ale i naszych domowników czy gości. Patelnie posiadają dzisiaj wiele warstw ceramicznych, które pozwalają między innymi na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Powłoki ceramiczne poprawią również jakość smażenia i sprawią, że zminimalizowane zostanie ryzyko przypalania potraw. Aby zwiększyć funkcjonalność patelni producenci wykorzystali również profilowane rączki i uchwyty wykonane z materiałów antypoślizgowych.

Nowoczesne garnki w naszych kuchniach

W kuchni nie powinno brakować garnków wysokiej jakości – nowoczesne komplety zaproponują nam najlepsi producenci. Współcześnie najchętniej wybieranymi są garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed odkształcaniem, działaniem wilgoci, rdzą. Garnki stalowe posiadają w swoim dnie specjalne dyski – zadaniem dysków jest szybsze i równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, przyspieszenie procesu gotowania. Efektem ubocznym jest tu oszczędność energii!