Gdzie można kupić dyplom okolicznościowy?

Nie ulega wątpliwości, że wyjątkowe wydarzenia zasługują na ich szczególne upamiętnienie. Doskonale wiedzą o tym producenci dyplomów okolicznościowych, czyli specjalnych wyróżnień, które coraz częściej wręcza się bliskim nie tylko z okazji osiągnięcia sukcesu, ale również z okazji urodzin, imienin czy rocznic.

Rodzaje wyróżnień

Ponieważ dyplomy okolicznościowe są pamiątkami, które mogą przypominać o różnych ważnych wydarzeniach, na rynku znajdziemy masę różnego rodzaju gotowych wzorów. Zastanawiając się nad konkretnym z nich, warto poznać ich podstawowy podział.

Najprostsza i jednocześnie najbardziej ekonomiczna wersja spersonalizowanej pamiątki to dyplom papierowy. Wykonuje się go na wysokiej jakości kartonie, na którym za pomocą drukarki laserowej drukuje się wcześniej przygotowane tekst oraz grafikę.

Drugim niezwykle popularnym rodzajem dyplomu okolicznościowego jest dyplom grawerowany. Jego wykonanie zajmuje nieco więcej czasu, ponieważ oprócz przygotowania jego treści, trzeba stworzyć dla niego specjalną oprawę. Grawerowana pamiątka ma bowiem postać metalowej płytki, którą przytwierdza się do drewnianej podstawy i ramki.

Gdzie można kupić dyplomy okolicznościowe?

Najpewniejszym miejscem, w którym można nabyć okolicznościową pamiątkę, jest bez wątpienia stacjonarny sklep plastyczny, fotograficzny bądź jubilerski, jakie oferują nieco inny asortyment. W sklepie plastycznym dostaniemy bowiem przede wszystkim najprostsze dyplomy wykonane na średniej jakości papierze, na których treść trzeba napisać ręcznie. Nieco lepszej klasy dyplomy znajdziemy w sklepie fotograficznym, u jubilera zaś najczęściej można zamówić spersonalizowany dyplom grawerowany.

Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z pomocy doświadczonego grafika, który za pomocą programów komputerowych może wykonać dla nas spersonalizowaną, oryginalną pamiątkę zgodną z wszystkimi naszymi życzeniami. Zaprojektowany przez niego wzór wystarczy wydrukować albo zanieść do jubilera, aby przeniósł go na metalową płytkę.

Dyplomy okolicznościowe zamawiane przez internet

Trzecim miejscem, w którym możemy nabyć pamiątkowe wyróżnienie, jest internet. Wielu niezwykle kreatywnych grafików oraz innych artystów oferuje przecież swoje usługi w sieci.

Warto jednak pamiętać, że decydując się na zamówienie dyplomu przez internet, nie mamy możliwości zobaczyć go na żywo, a tym samym pewnie i obiektywnie ocenić jego jakość.

Dyplomy okolicznościowe znajdziesz na Pucharowo.pl