Funkcjonalne dodatki do ogrodu

Jak zmienić zwyczajny ogród w przestrzeń wypoczynkową najwyższych lotów? Dzisiaj nie trzeba wiele pracy – wystarczy wybrać odpowiednie meble ogrodowe, parasol i dodatki. Szukając w sklepach topowych producentów możemy być pewni, że zaproponują nam oni produkty najwyższej jakości. Co wybrać? Na co zwracać uwagę?

 

Parasol dawniej i dzisiaj

Wśród najchętniej wybieranych elementów ogrodowych i tarasowych wymienia się parasole słoneczne. Warto zwrócić uwagę, jak wielkie zmiany zaszły w tych produktach na przestrzeni lat. Jeszcze 15-20 lat temu do ich tworzenia wykorzystywano plastik niskiej jakości, który bardzo szybko pękał, odkształcał się. Dzisiaj producenci oferują nam wysokiej klasy technologie i materiały, dzięki którym parasole ogrodowe nie tylko wyglądają pięknie, ale również są wysoce funkcjonalne. Jak to możliwe?

 

Aluminium, tkaniny techniczne…

Konstrukcja parasola tworzona jest z aluminium malowanego proszkowo. Takie tworzywo jest wysoce odporne na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Czasza pokryta została tkaniną techniczną poliestrową, często powlekaną również poliuretanem. Połączenie takie sprawia, że baldachim chroni skutecznie przed promieniami UV, jak i deszczem. Tkanina jest wysoce odporna na ścieranie, wnikanie brudu – na długo zachowa wspaniały kolor. Tkanina podtrzymywana jest przez specjalne sprężyny naciągowe, które amortyzują silniejsze podmuchy wiatru. O technologiach i materiałach przeczytasz więcej na stronie parasol-ogrodowy.pl.

 

Dlaczego warto kupić parasol ogrodowy?

Przede wszystkim: dla skutecznej ochrony przed słońcem. Bok czaszy parasola ma od 2 do 4 metrów, co oznacza, że możliwe jest zacienienie sporego obszaru i zapewnienie komfortu wielu użytkownikom. Parasol pozwoli również na uatrakcyjnienie obszary wypoczynkowego.