Europojemniki praktycznym sposobem transportu towarów

Odpowiednie zapakowanie towaru do transportu to warunek niezbędny do tego, aby towar dotarł do klienta szybko i w nienaruszonym stanie. Współczesne realia powodują, że producenci i formy transportowe muszą sprostać licznym wymogom, aby dostarczyć towar na miejsce szybko i w stanie w takim, jakim został on odebrany od producenta. Klienci oczekują bowiem szybkości w realizacji zamówień i wysokiej jakości zamawianego towaru. Choć nakłada to na firmę realizującą zamówienia liczne obowiązki, to na rynku nie brak jest rozwiązań, dzięki którym szybka i bezproblemowa realizacja zamówień jest jak najbardziej możliwa. Jednym ze sposobów transportu towarów są europojemniki, bardzo popularny obecnie rodzaj pojemników na towar używany w wielu branżach.

Europojemniki – uniwersalne i praktyczne

Na to, że ten rodzaj pojemników jest obecne tak popularny i powszechnie używany wpływa między innymi to, że pasuje on wymiarowo do europalet, najpopularniejszych obecnie rodzajów palet będących w użytku. Stąd też i nazwa tych pojemników. Spotyka się również inną nazwę dla tych pojemników, a mianowicie skrzynie euro. Choć wymiarów europojemników jest wiele, to ułożone obok siebie zawsze będą pasować idealnie do wielkości palety euro. Standaryzacja taka powoduje, że są one łatwe do składowania, a ich transport nie powoduje problemów. Każdy pojemnik posiada ranty, dzięki którym składowane w pionie pojemniki nie przesuwają się, a ich stos jest stabilny.

Europojemnik dla wielu branż

Istotnym atutem, jaki charakteryzują się pojemniki euro jest to, że nadają się one do wielu branż. Pojemniki te wykonane są tworzywa sztucznego, najczęściej polietylenu. To zapewnia, że są one trwałe, lekkie, odporne na działanie transportowanych substancji, a po uszkodzeniu lub zużyciu mogą być poddane recyklingowi. Dzięki temu skrzynie euro mogą być stosowane nawet do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Sztywna konstrukcja, odporna na zgniecenia zapobiega uszkodzeniu przewożonego towaru.

Europojemniki i ich rodzaje

Zasadniczym atutem europojemników https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/euro-containers/ jest to, że są one dostępne w licznych rozmiarach, różniących się wysokością, szerokością i długością. Choć mają podstawę o różnych rozmiarach, to zawsze będą pasować do europalet. Na rynku dostępne są już pojemniki od piętnastu centymetrów szerokości, jak również dużo większe, na przykład o szerokości 80 centymetrów. Ponadto europojemnik może mieć różny typ budowy ścian bocznych oraz dna. Mogą być one pełne, dziurkowane lub szczelinowe. Ponadto, skrzynie mają wzmocnienia boków, aby chronić je przed zgnieceniem w czasie składowania.