Etapy leczenia implantologicznego

Implanty zębów to często jedyny sposób na odzyskanie pięknego uśmiechu i uzupełnienie braków w uzębieniu. Jest to leczenie dość drogie, więc zanim zaczniemy szukać gabinetu dentystycznego zajmującego się implantologią, warto uzbroić się w garść informacji.

Czym jest implant zębowy?

implanty zębów – budowa

Implant zęba to sztuczny, tytanowy korzeń, którego zadaniem jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba. To właśnie na nim opierać się będzie korona albo most, który stomatolog założy, by całkowicie ukryć brak w naszym uzębieniu.

Jak długo trwa wstawienie implantu?

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Leczenie impantologiczne można podzielić na cztery etapy.

Etap pierwszy, czyli etap chirurgiczny. W jego trakcie chirurg stomatolog wszczepia implant w kość szczęki.

Etap drugi, czyli proces wgajania. Zazwyczaj trwa maksymalnie sześć miesięcy, czasem tylko trzy. W jego trakcie wszczepiony implant powinien całkowicie połączyć się z kością, w którą został wszczepiony.

Etap trzeci, czyli odbudowa protetyczna. W trakcie tego etapu stomatolog tworzy uzupełnienia (w zależności od potrzeb mogą to być albo korony, albo mosty).

Etap czwarty, czyli kontrola. Żeby zweryfikować prawidłowość przeprowadzonego leczenia implantologicznego, konieczne są regularne kontrole. W ich trakcie dentysta sprawdzi nie tylko stan implantów i uzupełnień, ale także ogólny stan jamy ustnej i dziąseł. W efekcie szybciej wychwycone zostaną wszelkie nieprawidłowości, a implanty – tak jak powinny – posłużą nam bezproblemowo przez wiele długich lat.