Egzotyczne wczasy czy wycieczka objazdowa?

Biura podróży zasadniczo oferują nam dwa rodzaje produktów: wczasy wypoczynkowe oraz wycieczki objazdowe. Każdy z tych typów posiada swoje zalety, dlatego nierzadko wybór między nimi jest utrudniony. Co mieści się w ofercie wyjazdów egzotycznych i wczasów objazdowych? Poniżej krótka charakterystyka!

Wycieczki objazdowe – dla aktywnych!

Wycieczki objazdowe to najczęściej wyjazdy o określonej tematyce – mogą dotyczyć wydarzeń historycznych lub zagadnień kulturalnych. Wycieczki objazdowe polegają na przejeżdżaniu z miejsca na miejsce i aktywne zwiedzanie pod okiem przewodnika czy pilota wycieczki. Biuro podróży oferuje osobom zainteresowanym wysokiej klasy autokar, noclegi, wyżywienie (w różnych wersjach, np. śniadania lub obiadokolacje), opiekę przewodnika, większość biletów wstępu, ubezpieczenie. W czasie poznawania szczegółów wyjazdu pracownik biura musi dokładnie poinformować klienta jakie wydatki nie są uwzględnione w cenie wyjazdu. Najczęściej turyści proszeni są o zabranie ze sobą kilkudziesięciu złotych kieszonkowego na ewentualne dodatkowe atrakcje. Warto pamiętać, że podczas wycieczek objazdowych w konkretnym hotelu zatrzymujemy się na jedną noc – warto zadbać o to, aby nasz bagaż nie był ciężki, gdyż każdego dnia będziemy go wnosić i wynosić z autokaru.

Wczasy egzotyczne – dla poszukujących wypoczynku!

Wczasy wypoczynkowe to najczęściej wyjazdy do ciepłych krajów: wczasy na Dominikanie, Kubie, Mauritiusie. Podczas takiego wyjazdu turyści zakwaterowani są na stałe w jednym hotelu i przebywają pod opieką pilotów czy rezydentów. Cena za wczasy obejmuje przelot, transfer z lotniska, zakwaterowanie, ubezpieczenie zdrowotne, opiekę rezydenta, możliwość korzystania z udostępnionych w danej taryfie stref hotelowych, wyżywienie. W czasie wypoczynku turysta może dodatkowo wykupić wycieczki fakultatywne.