Egzotyczne wakacje – pozwól sobie na odrobinę luksusu!

Marzysz o rajskich wakacjach, z dala od polskich turystów i tłoku na europejskich plażach? Warto wybrać opcję wyjazdu na jedną z egzotycznych wysp. Dzięki tej decyzji z pewnością odpoczniemy i nacieszymy oczy wspaniałymi widokami.

Istnieje wiele ciekawych miejsc o egzotycznej atmosferze, warto jednak zwrócić uwagę na Mauritius – wyspę położoną na Oceanie Indyjskim, w odległości 900 km od wybrzeży Madagaskaru. Mauritius jest kwintesencją tego, czego możemy oczekiwać od rajskiej wyspy. Znajdziemy tu piękne krajobrazy, drobny piasek i ciągnące się kilometrami plaże, wiele interesujących miejsc do zwiedzania oraz możliwość aktywnej turystyki. Co warto zobaczyć na tej wspaniałej wyspie?

Rezerwaty przyrody, cuda natury…

Mauritius daje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Osoby aktywne mogą nurkować, żeglować, uprawiać kitesurfing. Dno oceanu w okolicach Mauritiusa oferuje wiele ciekawostek – warto z bliska obejrzeć zróżnicowaną faunę i florę podwodnego świata. Dla tych, którzy nie gustują w wodnych sportach przygotowano wiele interesujących wycieczek w głąb lądu. Penetrowanie wyspy można uskuteczniać pieszo, samochodem terenowym czy też rowerem – każda opcja jest dobra. Osoby ceniące trekking powinny wybrać się na spacer na najwyższe wzniesienie wyspy tj. Piton de la Petite Riviére Noire, które posiada wysokość 826 m n.p.m. Do innych atrakcji tej okolicy należą: Rochester Falls oraz Chamarel, czyli ziemia siedmiu kolorów.

Nie brakuje tu też atrakcji dla smakoszy! Na wyspie można skosztować wielu egzotycznych owoców, napić się mleka kokosowego wprost z owocu palmy kokosowej oraz poznać urok licznych dań kuchni regionalnej, która słynie z charakterystycznych, korzennych aromatów.