Drewno i zieleń, czyli natura dla wnętrza

Czasami wystarczy wybrać się na spacer do lasu albo na chwilę uciec do własnego ogrodu, żeby  odkryć czyste piękno natury. Takie inspirujące i czarujące, które mniej lub bardziej świadomie przenosimy do wnętrz. Jednym z połączeń, które w przyrodzie występuje bezgranicznie, to drewno i zieleń. To zestawienie okazuje się bardzo atrakcyjne także w odniesieniu do nowoczesnych stylizacji wnętrzarskich. Przechowuje w sobie moc i krystaliczną elegancję natury.

Meble w kolorze drewna plus zieleń

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak umeblować pokój dzienny w bloku czy jak umeblować kuchnię, to w obu przypadkach zestawienie drewna z zielenią okaże się strzałem w dziesiątkę. Na gama-sklep.com.pl  prezentuje się meble do różnych pomieszczeń, które z pewnością pomogą nam zrealizować powyższą stylizację. Szafki, stoły, krzesła, z litego drewna lub z płyty MDF, stać się mogą bazą dla takiej aranżacji naturalnej, którą uzupełnimy zielonymi dodatkami, także w postaci roślin.

W ten sposób wprowadzimy przyrodę w jej autentycznej postaci. Choć bardzo modne są także cytaty przyrodnicze – na przykład fototapety przedstawiające las czy ogród, wielkoformatowe naklejki na lodówki ukazujące zielone rośliny, fotoobrazy o tej tematyce.

Salonowa stylizacja

Przykładem mebla, który bezpośrednio wykorzystuje urodę zestawienia drewna i zieleni, jest narożnik Vento od producenta Chojmex. Mebel wykonany został ze skóry naturalnej oraz drewna dębowego. Najpiękniej prezentuje się w odcieniu zielonym. Wykończono go okleiną naturalną dostępną w wielu kolorach. Ten stylowy narożnik zamieni się po rozłożeniu w komfortowe łóżko. Stanie się ozdobą każdego salonu, choć równie szykownie wyglądać będzie w eleganckim przedpokoju. Narożnik Vento to przykład tego, że natura ma w sobie elegancję, której grzechem byłoby nie wykorzystać.