Aranżacja małego mieszkania

Aranżacja małych mieszkań w obecnych czasach nie jest rzadkością. Najczęściej przed tak trudnym zadaniem muszą zmierzyć się single lub pary, które dopiero rozpoczynają swoje wspólne życie. Pomieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów na małym metrażu jest naprawdę sztuką. Właściciele lub wynajmujący często muszą jednak zrezygnować z umieszczenia w mieszkaniu kilku urządzeń lub mebli.

Co stosować czego unikać?

Podczas urządzania mieszkania o małej powierzchni istotne jest aby w pomieszczeniu dominowały jasne kolory, co optycznie powiększy pokój oraz wywoła wrażenie, że jest on przestronniejszy.
Ważną kwestią jest wybranie odpowiedniego łóżka. Na małym metrażu najbardziej praktyczne są narożniki oraz rozkładane sofy, które zajmują mało miejsca gdy są złożone. Niestety łóżka drewniane w małych mieszkaniach będą rzadko stanowiły elementy jego wyposażenia, ze względu na ich duży rozmiar.
Urządzając przedpokój, łazienkę lub kuchnię można zastosować fototapetę, która wizualnie wydłuży pomieszczenie.
Wykonując podłogę warto zastosować jeden materiał na całej jej powierzchni, nie zapominając o tym, że powinien on być w jasnych kolorach.