Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej

Klasyczne domu murowane mają dzisiaj silnego konkurenta – budownictwo drewniane szkieletowe ma się w Polsce coraz lepiej, nie brakuje również osób zainteresowanych tym rodzajem budownictwa. Czy dom drewniany zapewni nam tyle samo komfortu co murowany? Jak wygląda jego budowa? Czy koszty są niższe czy wyższe?

 

W poszukiwaniu inspiracji na dom drewniany

Domy w konstrukcji szkieletowej zaczęły się pojawiać w Polsce już wiele lat temu, jednak dopiero ostatnie 3-4 lata sprawiły, że stały się one naprawdę rozpoznawalne. Domy w konstrukcji szkieletowej jeszcze do niedawna kojarzone były wyłącznie ze Skandynawią. Dzisiaj widać je coraz częściej w Polskiej przestrzeni architektonicznej. Decydując się na dom w konstrukcji szkieletowej powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, że jego budowa trwa znacznie krócej niż budowa klasycznego domu murowanego – różnice są kolosalne. Domy drewniany w stanie surowym oddaje się po 2 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim gotowe są po 8 miesiącach.

 

Skąd wziąć projekt domu drewnianego?

Projekty domów drewnianych zaoferują nam sami producenci, w tym firma mawit.com.pl. Wśród licznych propozycji znajdziemy projekty domów parterowych z możliwością zabudowania poddasza, domów piętrowych. Wiele z oferowanych propozycji posiada garaże, podjazdy samochodowe. Uwagę przykuwa to, że każdy z projektów posiada wiele naturalnego światła wewnątrz – światło wpada przez liczne przeszklenia, nie wpływają one jednak na wychładzanie bryły domu.

 

Czy wybudowanie domu drewnianego jest droga inwestycją?

Przyrównując budowę domu drewnianego do domu murowanego możemy być pewni, że domy szkieletowego drewniane mają więcej zalet. Szacuje się, że koszty wybudowania domu drewnianego są o ok. 35% niższe w stosunku do analogicznego domu murowanego.
 

 

Website: