Domy drewniane i możliwości związane z ich budową

W ostatnich latach wiele w Polsce mówi się o możliwościach, jakie dają domy drewniane. Konstrukcje szkieletowe to interesująca nowość, szczególnie z punktu widzenia domowego budżetu. Nie jest tajemnicą, że wybudowanie takiego domu pochłonie znacznie mniej pieniędzy, niż w przypadku kupna domu murowanego. Jak to możliwe? Co warto wiedzieć o budownictwie drewnianym skandynawskim?

Dom, na który nas stać!

Moda na domy drewniane przywędrowała do nas z północy, gdzie konstrukcje tego typu znane są od wieków. W Polsce domy tego typu stały się interesującą alternatywą dla osób szukających miejsca dla siebie, ale nie chcących spłacać olbrzymich kredytów zaciąganych na kupno domu murowanego.

Jak budowane są domy z drewna? Kluczem jest drewniany szkielet – zastosowanie drewnianych bel i podpór sprawia, że sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku. Nie ma potrzeby czekania na piękną pogodę. Jedynym elementem, który musi wyschnąć, są fundamenty.

Domy drewniane z pewnością stanowić będą łakomy kąsek dla osób, które marzą o własnym domu, ale nie chcą przepłacać. Szacuje się, że są one o ok. 35% tańsze od klasycznych domów murowanych.

Skąd wziąć projekt dom drewnianego?

Dzisiaj sprawy załatwiane są kompleksowo. Firmy takie jak mawit.com.pl zaproponują nam zarówno eleganckie projekty domów piętrowych i parterowych, jak również ich wybudowanie. To co z pewnością przykuje uwagę to olbrzymia ilość światła i przestrzeni wewnątrz domów.

Ile trwa budowa? Wszystko zależy od tego w jakim stanie dom ma trafić w ręce klienta. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym jest on gotowy po 2 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim oddaje się po 8 miesiącach. Dodatkowo topowe firmy mogą zaproponować nam także kompleksowe wykończenie domu wewnątrz.