Domowe biuro – jak je zaprojektować?

Coraz więcej pracy przynosimy ze sobą do domu – najczęściej wynika to z nadmiaru obowiązków służbowych i innymi obowiązkami. Jeśli sytuacja powtarza się często warto zastanowić się nad stworzeniem dla siebie miejsca do pracy, w którym przechowywać będziemy niezbędne przybory, dokumenty. Takie miejsce może stać się nawet ozdobą mieszkania – wystarczy odrobina wyobraźni!

Biurko, krzesło, lampa…

Zanim zabierzemy się do kompletowania mebli warto zerknąć do licznych katalogów wnętrzarskich i wykorzystać zawarte w nich inspiracje i porady. Domowe biuro może zajmować niewielką powierzchnię, a jednocześnie być naprawdę funkcjonalne. Wybierzmy proste biurko, jeśli nie potrzebujemy dodatkowych szuflad.

Meble biurowe tworzone są w całej palecie kolorów, najmodniejsze aranżacje dotyczą jednak bieli, szarości czerni – styl skandynawski nadal jest chętnie wykorzystywany. Nad biurkiem możemy powiesić tablicę korkową lub magnetyczną i stworzyć na niej mozaikę cytatów, zdjęć – czego tylko chcemy. Taki akcent z pewnością nada temu kącikowi indywidualnego charakteru, a praca będzie nam upływała w znacznie przyjemniejsze atmosferze. Na biurku powinna znajdować się lampa bez obszernego klosza, która będzie zapewniać maksimum światła wieczorami.