Dom drewniany – wybuduj wymarzony dom szybciej niż myślisz!

Budowa domu do niedawna kojarzona była z wieloletnią inwestycją, która pochłaniała nie tylko nasz czas, ale i olbrzymie ilości pieniędzy. Mimo tego od wielu lat co roku wzrasta liczba osób pragnących wybudować własny dom. Obecnie budowanie jest znacznie prostsze – wszystko za sprawą technologii domów szkieletowych tworzonych z drewna. Moda na nie przywędrowała do nas z Kanady oraz państw skandynawskich. Czy to dobre rozwiązanie na polski klimat?

Domy drewniane w technologii szkieletowej

Domy drewniane to ciekawa alternatywa dla domów murowanych. W przeciwieństwie do tych ostatnich ich budowa trwa zaledwie kilka miesięcy, a koszty ich wzniesienia są znacznie niższe. Jak to możliwe? Domy szkieletowe Mawit tworzone są z wysokiej jakości drewna – to właśnie ten materiał stanowi główny budulec. Jedynym elementem murowanym takiego domu są fundamenty. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozpoczęcie budowy jest możliwe praktycznie w każdym miesiącu w roku. Koszt budowy domu drewniane jest o ok. 35% niższy niż budowa takiego samego domu murowanego. Zanim jednak rozpoczniemy budowę konieczne jest zakupienie projektu domu – tradycyjne projekty domów drewnianych zakładają obszerny parter, miejsce parkingowe lub garaż, piętro z kilkoma sypialniami oraz łazienką. W drugiej opcji zamiast piętra możliwe jest zaaranżowanie obszernego poddasza. Pośród projektów znajdziemy budynki o powierzchni od 60 metrów kwadratowych.

Czy domy drewniane to dobra inwestycja?

Zdecydowanie tak – są tańsze niż tradycyjne domy, ich cena jest niższa. Wiele osób obawia się, czy taki dom zapewni odpowiedni komfort cieplny. Projektanci i budowniczy uspokajają: wewnątrz ścian domu drewnianego znajduje się wiele warstw termoizolacyjnych. Zapewnią one doskonałą izolację przed chłodem.