Dobry opał

Posiadanie dobrego opału nie jest to tylko i wyłącznie kwestią tego, abyśmy mieli grubszy portfel. Dobry nie oznacza zawsze, że jest tani. Często jest wręcz na odwrót. Ekogroszek dla przykładu nie należy do paliw najtańszych, ale odpowiednie użytkowanie daje wymierne korzyści w dłuższej perspektywie. Odpowiedni opał może wpływać również na dwa inne aspekty, czyli na kwestię komfortu termicznego w naszym mieszkaniu (co jest sprawą oczywistą) oraz na stan jakości powietrza w naszej okolicy.

W jaki sposób opał wpływa na jakość powietrza w naszej okolicy?

Jakość powietrza w naszej okolicy w decydującym stopniu zależy od ilości gospodarstw domowych, które dogrzewają się paliwem stałym. Zależy również od tego ile tego paliwa spalimy. Jeżeli chcemy się przekonać jak duży jest to wpływ, wystarczy wejść na strony internetowe, które poświęcone są problematyce smogu. Na stronach tych możemy zobaczyć, że za 80% smogu odpowiada właśnie dogrzewanie naszych domów oraz mieszkań paliwem stałym. Udowodniony jest, że korzystanie z dobrego paliwa może mieć znaczący wpływ na zdrowie nasze, naszej rodziny oraz osób, które mieszkają w naszej okolicy.

Paliwo stałe jest to przyczyna smogu, ale chociaż chcielibyśmy ze smogiem walczyć, nie zawsze możemy pozwolić sobie na rezygnację z opału. Sprzedaż koksu jest dla wielu z nas głównym źródłem, z którego bierzemy opał. Koks jest rodzajem opału, który doskonale nadaje się do specyficznych instalacji wielkogabarytowych. Wymiana koksu na inny ( na przykład ekogroszek) wcale nie da nam korzyści materialnych, natomiast dla środowiska może być bardziej szkodliwe, ze względu na większe zużycie. Aby zatem walczyć ze smogiem powinniśmy, prowadzić działania, które co prawda nie eliminują smogu, ale mogą go znacznie ograniczyć. Wbrew pozorom takie działania są zdecydowanie łatwiejsze do przeprowadzenia, a w dużej skali mogą dać bardzo dobre efekty w krótkim czasie.

Wybór odpowiedniego paliwa

To czym palimy w naszym piecu decyduje o tym ile mamy ciepła w domu oraz co wylatuje z naszego komina. Na pewno nie powinniśmy palić śmieciami. Niegdyś tego typu pozbywanie się śmieci było normą, a wielu ludzi uważało osoby, które w ten sposób postępował za osoby zaradne. Jak się okazuje palenie śmieci generuje największą ilość szkodliwych substancji dając przy tym bardzo znikomy zysk energetyczny. Nie powinniśmy palić śmieciami i nie powinniśmy również palić byle czym. Szykując się do zimy, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić składy opału i sprawdzić specyfikację opału, jaki jest oferowany. Sprzedaż koksu oraz innych paliw węglopochodnych, powinna odbywać się w warunkach możliwie najbardziej przejrzystych. To, że zamówimy od kogoś z internetu węgiel lub koks, wcale nie gwarantuje nam, że będzie to korzystne dla nas ekonomicznie oraz, że z jego spalaniem, nie wygenerujemy więcej szkodliwych substancji niż powinniśmy.

Więcej tu: http://www.alpari.com.pl/hurt