Dobry kij golfowy, czyli jaki?

Golf od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród elit. Każdy z nas dobrze zna sceny filmowe ukazujące grę w golfa przez bogaczy i biznesmenów. Ten rodzaj sportu nie spowoduje, że wylejemy hektolitry potu. Podstawą jest tutaj wygodny ubiór oraz dopasowany sprzęt. Bez wygodnych męskich kijów golfowych nie ma co liczyć, na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników. Doskonale wiedzą o tym doświadczeni golfiści. Dlaczego tak ważna kwestia jest dopasowania męskich kijów golfowych do swoich indywidualnych potrzeb?

Odpowiednio dobrane męskie kije golfowe to podstawa, czyli jak zrobić to dobrze

Jeśli gramy w golfa często i to już od dłuższego czasu, to dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie wygodnego sprzętu. Prawidłowo dopasowane męskie kije golfowe wpływają na poprawę osiągnięć i zmniejszenie ryzyka kontuzji. Źle dopasowany do naszego ciała kij golfowy sprawia, że cierpi na tym nasz kręgosłup i pozostałe części ciała, które nie są przecież bierne podczas rozgrywek. Męskie kije golfowe powinny być odpowiednio dopasowane zarówno pod względem długości członka, jak również grubości uchwytu czy materiału, z którego zostały wykonane. Profesjonaliści nigdy nie żałują czasu ani pieniędzy na zlecenie zrobienia dla nich kija golfowego zgodnego z ich budową ciała i stylem gry.

Oczywiście jeśli gramy w golfa tylko sporadycznie, to wydanie fortuny na zakup profesjonalnego męskiego kija golfowego może okazać się zbędnym wydatkiem. Początkujący gracze nie muszą zamawiać męskich kijów golfowych „szytych na miarę”. Masowo produkowane kije, które z łatwością dostaniemy w każdym sklepie sportowym, są wystarczająco dla nich dobre. Co więcej, amatorzy nie mają jeszcze własnego stylu gry i dopiero co nabywają nowe umiejętności. Wówczas wystarczy zwrócić uwagę długość trzonka i cenę męskich kijów golfowych.

Zaczynasz swoją przygodę z golfem? Podczas przeglądania oferty męskich kijów golfowych skup się na długości trzonka

W celu określenia tego, jakiej długości powinien być trzonek naszego kija golfowego, potrzebne będą dwa wymiary, a mianowicie wzrost i odległość od nadgarstka do ziemi. Najlepiej zlecić wykonanie tego zadania drugiej osobie. Po opuszczeniu rąk swobodnie wzdłuż ciała, należ zmierzyć odległość od ziemi do nadgarstka i czynności tą potworzyć na drugiej ręce. Interesującym nas wymiarem będzie średnia wartość pomiarów dla obu rąk. Dzięki temu możliwe jest ustalenie, jaką optymalną długość powinny mieć członki w wybranych przez nas męskich kijach golfowych.