Do Torunia po pierniki!

Z czym Wam kojarzy się Toruń? Czy jest to miasto głównie Mikołaja Kopernika ze względu na uniwersytet nazwany jego imieniem? A może Planetarium? Wiele osób kojarzy też Toruń z innymi rzeczami, jak chociażby piernikami, które są znane w całej Polsce, a także za granicą coraz częściej się o nich mówi. Zobacz co warto zobaczyć w tym mieście.

Jeżeli planujesz odpoczynek z rodziną w Toruniu, pierwsze o czym powinieneś pomyśleć to znalezienie noclegu dla Was. Choć to duże miasto to propozycji nie jest tak wiele jak chociażby w Warszawie czy Poznaniu, dlatego jeżeli znasz dokładną datę Waszego przyjazdu, postaraj się z dużym wyprzedzeniem poszukać odpowiedniego miejsca. Hotel w Toruniu to dobry pomysł, ponieważ tych obiektów tutaj nie brakuje. Są w dobrym standardzie, a cenowo nie różnią się znacząco od siebie. Ważne jest określenie potrzeb, które będą tutaj determinować wybór – jedziesz z rodziną? Zapewne parking czy dodatkowe atrakcje dla dzieci będą ważne. We dwoje? Na pewno będziecie chcieli skorzystać z romantycznego wieczoru przy kolacji i dobrym winie, prawda?

Ale nie samymi atrakcjami, kolacjami i hotelem w Toruniu człowiek żyje. Wybierając się do tego miasta, warto zaplanować atrakcje, które chcecie obejrzeć. Weekend niekiedy to za krótko, aby wszystko zobaczyć. Dlatego przede wszystkim polecamy Planetarium, które ostatnio przeszło różne remonty i udoskonalanie. O tym mówiło się w całej Polsce! Ponadto, codziennie organizowane są pokazy w głównej Sali, które pokazują dzieje ziemi. Jak to się stało, że dzisiaj stoimy tu, gdzie jesteśmy i w jaki sposób przebiegała ewolucja. Wszystko jest ukazane w bardzo ciekawy sposób, dlatego zarówno dorośli, jak i dzieci będą się przy tym fantastycznie bawić i przy okazji nauczą się ciekawych faktów!

To jednak nie koniec atrakcji w Toruniu. W samym centrum mieści się Muzeum Pierników, gdzie nie tylko można zakupić ten pyszny smakołyk, ale i wykonać go.. samodzielnie! Dzieci czy dorośli, każdy będzie brać udział w robieniu ciasta, wałkowaniu czy odciskaniu formy. A na koniec każdy otrzyma dyplom, który będzie zaświadczać o nowo nabytej umiejętności! To kiedy masz zamiar tam się wybrać? Pamiętaj też o odpowiednim hotelu w Toruniu dla Twojej rodziny.

Grupa HoteleWam – Hotel Kopernik w Toruniu