Dlaczego warto dziecku kupić gryzak

Rozwój dziecka składa się z wielu ważnych etapów, które możemy dodatkowo wspomagać. Podobnie sprawa wygląda z ząbkowaniem, które może zacząć się już w 4. miesiącu życia dziecka. Pytanie ,czy gryzaki to najlepsze, co możemy dać dziecko w tym niełatwym dla niego czasie, wciąż jest aktualne.

Jak przebiega ząbkowanie?

Zazwyczaj pierwsze objawy wyrzynania się zębów mogą pojawiać się już po 4. miesiącu życia, jednak równie dobrze ząbkowanie może rozpocząć się znacznie później, nawet w okolicach roczku. Nie ma powodu do obaw – dziecko ma gotowe do wyrzynania zęby jeszcze przed narodzinami, więc ich pojawienie się to kwestia czasu. Finalnie 20 ząbków powinno ujrzeć światło dzienne do 30. miesiąca życia. Jak rozpoznać ząbkowanie? Dziecko stanie się marudne, częściej będzie wkładać rączki do buzi i bardzo będzie się ślinić. Podczas ząbkowanie może pojawić się gorączka czy biegunki. Dyskomfort dziecka wynika z wychodzących zębów, przez co dziąsła swędzą i trudno to uczucie opanować. I właśnie dlatego z pomocą przychodzą gryzaki.

Czy gryzak spełnia swoją funkcję?

Zdecydowanie tak! Bezpieczne gryzaki CuraBaby to świetny sposób na zaznajomienie dziecka z późniejszą obecnością szczoteczki do zębów czy przyrządów dentystycznych. Do tego gryzak dzięki wypustkom stymuluje i łagodnie masuje obolałe dziąsła. Dobry gryzak łagodzi wszelkie dolegliwości ze strony wyrzynających się ząbków. Niektóre modele można dodatkowo schłodzić w lodówce, ponieważ posiadają w środku specjalny płyn (nie wolno go jednak mrozić w zamrażarce!). A miłe uczucie chłodu na swędzące dziąsła na pewno uspokoi dziecko w trakcie nieprzyjemnego ząbkowania. Gryzaki mogą przyjmować różne kształty, ale w ich przypadku najważniejsze jest to, iż łatwo możemy je umyć. Higieniczne bezpieczeństwo naszego dziecka jest najważniejsze, a gryzaki pozwalają je zachować. Dzięki nim dziecko nie będzie tak często wkładać brudnych rąk do buzi czy innych przedmiotów, które nie są dla niego przystosowane (np. niektóre zabawki).

Jeśli nie gryzak, to co?

Powiedzmy sobie szczerze, trudno wyobrazić sobie naprawdę dobrą alternatywę dla gryzaka w czasie ząbkowanie. Wszelkie wariacje na temat takich zabawek ostatecznie sprowadzają się do tej czy innej formy gryzaka. Ewentualnie, gdy nasze dziecko będzie już nieco starsze, można zainwestować np. w gryzaka ze szczoteczką, na którą będziemy nakładać żel łagodzący podrażnione dziąsła. Czego by jednak nie szukać, to gryzak lub inna bezpieczna pod kątem jamy ustnej zabawka to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy naszemu maluszkowi zaczynają wychodzić tak oczekiwane zęby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/dla-dzieci-smoczki-i-gryzaki-c4136

Website: