Dlaczego tak kochamy nurkowanie?

Nurkowanie to sport, który zyskuje coraz większą popularności. Kursy nurkowania są oblegane, szczególnie przed okresem wakacyjnych. Nie da się ukryć, że tę chęć nurkowania powodują także egzotyczne wakacje, na które tak często jeździmy.

Nurkowanie- dlaczego warto?

Nurkowanie to sport, ale i doskonała rozrywka, która umożliwia nam podglądanie podwodnego życia. W końcu mamy szansę zobaczyć na żywo to, co do tej pory tak zachwycało nas na zdjęciach, czy programach dokumentalnych. Nie da się ukryć, że podwodna fauna i flora jest niezwykle fascynująca! A możliwość zobaczenia jej na żywo to zupełnie inne wrażenie niż oglądanie jej w filmach, czy na fotografiach. Nie potrzeba kursu nurkowania by nieco podejrzeć podwodny świat- w końcu wystarczy nam maska, fajka, płetwy i umiejętność unoszenia się na tafli wody. Jedno jednak jest prawie pewne- po jakimś czasie zapragniemy czegoś więcej. Być bliżej, zobaczyć to z innej perspektywy- do tego jest już potrzebny kurs nurkowania.

Wskazania i przeciwwskazania medyczne

Niestety nie każdy może nurkować. Z tego sportu wykluczone są osoby z padaczką i nadciśnieniem. Do tego niektórzy z nas mają takie choroby, które utrudniają nurkowanie i w efekcie mogą nas zupełnie zdyskwalifikować- np. problemy z sercem, czy zatokami. Do tego, by nurkować potrzebna jest kondycja fizyczna, choć ten sport nie wydaje się angażujący wysiłkowo to, tylko mylne wrażenie! Nasza kondycja powinna by na tyle dobra, by bez problemu przepłynąć 200 metrów stylem dowolnym. Jeśli nie czujemy się na siłach, to nim pójdziemy na kurs, wykupmy karnet na basen i popracujmy nad swoimi umiejętnościami.

Co da nam kurs nurkowania?

Chciałoby się powiedzieć: najpotrzebniejsze umiejętności. Z pewnością to, jak radzić sobie ze sprzętem, jak sprawdzać jego działanie przed zanurzeniem, jak sczytywać z niego dane, jak dobrze zanurzać się i wynurzać, jak nurkować z różnej głębokości, jak poradzić sobie przy problemach i wiele innych. Z pewnością kurs nurkowania to coś, co pozwoli nam na bezpieczeństwo i pewność, że poradzimy sobie nawet w najtrudniejszej podwodnej sytuacji.

Warto zainteresować się nurkowaniem. To sport, który jest przyjemny, ale i angażujący. Nie da się ukryć, że odkrywa przed nami nowe światy. Jeśli eksploracja, podróżne i umiejętności są dla was szczególnie ważne, to sport taki jak nurkowanie jest po prostu dla was. Zresztą sami spróbujcie! Tylko uwaga- ciężko potem o nim zapomnieć i szybko nie zapisać się na najbliższy kurs nurkowania, nie mówiąc już o planowaniu wakacji pod tym kątem.

Najlepszy sprzet do nurkowania znajdziesz w DiveGear.pl