Depilacja laserowa – porady i przeciwwskazania

Depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów depilacji dostępnych na polskim rynku. Zastosowanie serii zabiegów gwarantuje, że pozbędziemy się problemu na kilka lat. Jest to zabieg bezpieczny, jednak, aby na pewno nic złego się nie wydarzyło, musi być przeprowadzany w odpowiednich warunkach. Konieczne będzie wyeliminowanie przeciwwskazań, pacjentka musi również dokładnie stosować się do zaleceń dermatologa lub kosmetyczki. Co warto wiedzieć?

Przeciwwskazania do zabiegu

infografika depilacja

Niestety, nie wszystkie kobiety mogą korzystać z tego bardzo skutecznego zabiegu. Nie można go wykonywać w okresie ciąży lub karmienia piersią. Przeciwwskazaniem zawsze są choroby skóry, także te lżejsze, trądzik, blizny i opryszka. Skorzystanie z zabiegu uniemożliwiają nowotwory bądź padaczka. Przed zabiegiem nie należy zażywać kąpieli słonecznych, chodzić do solarium i używać samoopalacza. Nie należy również podrażniać skóry (na przykład przy pomocy samoopalacza). Korzystać z zabiegu nie możemy biorąc niektóre leki, które uczulają na światło, zioła takie jak np. nagietek, czy stosując kosmetyki z retinolem. Zabieg jest niebezpieczny dla kobiet o zbyt ciemnej karnacji.

Przed zabiegiem

Do zabiegu powinnyśmy odpowiednio się przygotować. Na kilka tygodni przed zabiegiem konieczne będzie zrezygnowanie z opalania, zarówno naturalnego, jak i w solarium, czy przy pomocy samoopalaczy. Rezygnujemy również z mechanicznej depilacji i gruboziarnistych peelingów, które mogłyby podrażniać skórę.
Dzień przed zabiegiem golimy włoski – zwykłą maszynką. Zanim pójdziemy do salonu dokładnie myjemy te partie ciała, nie używamy do tego żadnych kosmetyków, ograniczamy się do wody z mydłem.

Po zabiegu

Odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu jest bardzo ważna. Przez najbliższe kilka tygodni nie wystawiamy skóry na słońce, opalanie się jest zakazane, gdyż moglibyśmy poparzyć skórę. Warto za to natłuszczać i nawilżać skórę przy pomocy odpowiednich kremów i balsamów. Nie używamy kosmetyków na bazie alkoholu i zawierających retinol. Aby nie podrażniać skóry rezygnujemy z peelingów. Aby zabiegi były jak najbardziej skuteczne, optymalna przerwa pomiędzy nimi powinna wynosić 4-8 tygodni.

Pamiętaj o tym, że nasze zdrowie jest dużo ważniejsze niż atrakcyjny wygląd. Nie ryzykuj! Depilacja laserowa jest, co prawda, zabiegiem bezpiecznym, ale jedynie wtedy, gdy jest wykonywana zgodnie z zaleceniami. Jeśli masz wątpliwości, co robić, skonsultuj się z dermatologiem.

Więcej: http://nowoczesnadepilacja.pl/.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.