Czym są okleiny modyfikowane?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się okleiny modyfikowane. Czym są te produkty i dlaczego coraz więcej klientów dostrzega ich zalety?

Popularne okleiny modyfikowane

Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy chcieliśmy odświeżyć wygląd naszych mebli lub też zmienić ich kolor całkowicie, decydowaliśmy się na zakup samoprzylepnej okleiny. Było to stosunkowo dobre rozwiązanie, ponieważ w bardzo atrakcyjnej cenie mogliśmy zakupić samoprzylepną okleinę, którą we własnym zakresie można było okleić meble, nadając im zupełnie nowy wygląd. Jednak główną wadą tamtych produktów była ich słaba trwałość. Często po krótkim czasie użytkowania okleina odklejała się od naszych mebli, co wyglądało bardzo nieestetycznie. Również na obrzeżach bardzo szybko się przedzierała, co stanowiło dodatkowy kłopot.

Obecnie już nie ma takiego problemu. Na rynku dostępne są bardzo trwałe okleiny, którymi możemy również udekorować meble, a także drzwi. Jest to tak zwana okleina modyfikowana, która jest wytwarzana w bardzo podobny sposób jak naturalny fornir, jednak charakteryzuje się znacznie większą trwałością, a także powtarzalnością wzorów. Zatem jakie możemy wyróżnić własności oklein modyfikowanych?

Niezwykłe własności oklein modyfikowanych

Przede wszystkim okleina modyfikowana charakteryzuje się bardzo wysoką powtarzalnością usłojenia oraz koloru. Możemy mieć pewność, iż przykładowo decydując się na zakup danej okleiny nasz mebel będzie w jednakowym kolorze. Niestety nie mamy takiej gwarancji w przypadku fornirów naturalnych. Kolejną własnością okleiny modyfikowanej jest łatwość formowania, a przede wszystkim elastyczność. Również warto dodać, iż zanim przykleimy okleinę modyfikowaną, możemy ją dokładnie oszlifować. Także tego typu produkt jest pozbawiony wad, które są typowe dla oklein naturalnych. Możemy zaliczyć do nich między innymi sęki oraz przebarwienia, które niestety występują w naturalnych fornirach. Bardzo dużo oklein modyfikowanych podklejanych jest również okleiną. Jednak często wielu klientów ma obawy, iż fizelina będzie zbyt widoczna. Warto wiedzieć, iż jest ona w kolorze okleiny.

Jeżeli pragniemy, aby nasze meble charakteryzowały się niezwykłym wyglądem, a także chcemy, aby były one trwałe, powinniśmy zdecydować się na okleinę modyfikowaną. Dzięki temu tworzywu będziemy mogli je użytkować przez wiele lat, bez żadnych problemów.

Website: