Czym jest liposukcja?

Zgrabna sylwetka w dzisiejszych czasach, kiedy panuje olbrzymia moda na sportowy tryb życia, jest niezwykle ważna i pożądana przez każdą kobietę. Utrzymanie linii wymaga jednak dużej ilości wyrzeczeń, trzymania diety i odbywania regularnych treningów. Nie każda z pań jest w stanie wytrzymać tak rygorystyczny plan. Z drugiej strony, nawet wśród tych z pań, którym udaje się utrzymać systematyczność pracy nad sobą, widoczne efekty nie przychodzą w stopniu zadowalającym, a fałdy tłuszczu wciąż zaburzają wymarzoną sylwetkę. Pomocne mogą być specjalistyczne zabiegi. Liposukcja cennik ma zróżnicowany, a koszty zależą od wielu czynników. Jeżeli interesuje nas lipotransfer cena będzie ustalona indywidualnie z lekarzem.

Czym jest liposukcja?


Liposukcja jest zabiegiem specjalistycznego miejscowego odsysania tłuszczu. Można tego dokonać z różnych części ciała, tam, gdzie w sposób najbardziej dokuczliwy gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej, np. z łokci, łydek, ud, pośladków, brzucha czy bioder. Zabieg może diametralnie odmienić życie pani poddającej się jemu, bez konieczności zamęczania się ćwiczeniami i drakońską dietą. Polega on nie na skurczeniu komórek tłuszczowych, jak to dzieje się w przypadku odbywania ćwiczeń aerobowych połączonych z odpowiednią dietą, a na ich redukcji, usuwaniu z organizmu. Jeżeli interesuje nas liposukcja cena nie powinna grać roli. Ważne żeby zabieg odniósł zamierzony skutek i przyczynił się do zwiększenia pewności siebie. Trzeba jednak być świadomym, że tzw. liposukcja cennik miewa różny, a ostateczny koszt będzie zależny od kilku czynników i ustalony osobiście.

Czy zabieg wystarczy?


Bardzo często klientki klinik piękności, które zamierzają poddać się zabiegowi liposukcji, żywią przeświadczenie, że odbycie procesu odsysania tłuszczu w pełni wystarczy, by raz na zawsze zachować piękną, szczupłą sylwetkę bez dalszej konieczności dbania o siebie. Nie jest to niestety prawdą. Liposukcja rzeczywiście pozwala niemal całkowicie zredukować nadmiar tłuszczu w newralgicznych miejscach i przywrócić szczupły wygląd bez konieczności ćwiczenia i diety, ale czym innym jest pozbycie się tłuszczu, a czym innym utrzymanie sylwetki. Zabieg zatem przyczyni się do schudnięcia, pozbycia się niepożądanych fałdek, jednak po jego odbyciu konieczna będzie zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń, szczególnie żywieniowych. Usunięte komórki tłuszczowe nie odrodzą się, ale te, które pozostały, np. na innych częściach ciała mogą się rozrosnąć. Należy zatem podjąć pewne działania, które zredukują takie zagrożenie. Najważniejszy krok zawsze wykonuje się w kuchni. Zmiana nawyków żywieniowych może w pełni wystarczyć, żeby po zabiegu na długo zachować zgrabną sylwetkę. Lipotransfer cena za usługę jest zróżnicowana. Wpływa na nią wiele czynników. Zazwyczaj dokładny koszt jest szacowany podczas wizyty lekarskiej. Jeżeli zatem interesuje nas liposukcja cena za usługę będzie nam znana dopiero po konsultacji w gabinecie medycyny estetycznej.

Więcej na stronie: http://www.lipoline.pl/cennik.html